şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mallıkta sınır tanımamakla eşdeğer bir durum.

  ulan bir enjeksiyon yaptıracağız (intravitreal midir nedir) neyse hiçbir hastane telefonda fiyat bilgisi veremiyoruz önce hastayı görmemiz gerekiyor diyor. arkadaşım ben hastane hastane fiyat mı alayım dolaşayım da. uygunu nereyse ona yaptıracağım.

  "polotokomoz goroğo tolofonndoo foyot vörömiyoroozzzz"

  ben de gelmiyorum o zaman hastanenize. amıklar çok sinirlendim bak.

  edit: vay amunuke gelen mesajlara cevap. arkadaşlar benim burada verdiğim örnek tek bir şey için geçerli ama telefonda fiyat bilgisi vermeyen bir sürü yer var. kaldı ki benim bu anlattığım olayda başka bir uzman doktor teşhisi koymuş, raporu yazmış, tetkiklerini yapmış, eylea'yı reçeteye yazmış, ilacın hangi dozda nasıl yapılacağını anlatmış eeeee şimdi ben bu işin fiyatını öğrenmek için tekrar tekrar her hastanede muayene mi olmam lazım. doktorların birbirine güveni yok mu? kaldı ki aynı işlem için birisi 1000 tl fiyat veriyor, bir diğeri 150 tl fiyat veriyor. aradaki bu fiyat farkının sebebi nedir?

  neymiş dişçi dişi görmeden fiyat veremezmiş. yahu bunun aşağı yukarı fiyatı belli değil mi. bana desin kardeşim normalde hiçbir sıkıntı olmazsa dolgu fiyatı 200 tl ama kanal tedavisi gerekirse, zart gerekirse, zurt gerekirse fiyatı şu şu desin.

  kaldı ki aynı şey bazı hizmet sektörleri için de geçerli. adamı arayıp şu marka şu model arabanın ön diskleri değişecek diyorum. fiyat soruyorum. adam arabayı getir görelim diyor. haa şimdi ben iş yerimden izin alacağım, arabayı alıp adamın yanına gideceğim, adam bakacak bana fiyat verecek sonra ben arabayı alıp başka yere götüreceğim ordan da fiyat alacağım vs vs. oldu paşam.
84 entry daha