şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sorsan 20 milyon kürt yaşıyor bu ülkede. ancak çok ufak bir kısmı dışında tamamı liberal kafada kendi çıkarını düşünen pragmatist kişiler.

  ilki malum 6 haziran'da olmuştu. çoğu solcu, demirtaş'ı umut olarak görmüş ve hdp'ye verdikleri emanet oylarla meclise taşımıştı. ancak hdp'nin öncelikle geçici hükümette yer alması, sonradan cumhuriyetçi seçmenin midesini bulandıracak şekilde pkk'ya yakın durması bir yana doğu ve güneydoğu'daki kürtler tekrar akp'ye oy vermişti.

  referandumda da aynısı oldu. bak 2010'u saymıyorum. o zaman keyifleri yerinde olduğundan, anayasa değişikliği de kendilerine güya dokunmadığından, sözde boykot diyerek iktidara destek vermişlerdi.

  peki bu seçim ne oldu? şimdi kalkıp orada devlet katliam yaptı diye başlama bana. 20 milyon kürt var diyorsun. nerede bunlar?öldü mü hepsi? 20 yi geçtim 10 milyon kürt oyu nerde?

  ya uğruna yakıp yıktığınız ideolojinizi kendi tabanınız bile beğenmiyor ya sayınız o kadar değil, ya da size sunulan conformist uyuşuk politikalardan memnunsunuz.

  kürt etnisitesini konu alan her türlü ideolji ciddiyetini kaybetmiştir artık.
41 entry daha