şükela:  tümü | bugün
11 entry daha
 • bu sene insanlar ya sıkıcı ya varoş olalım diye sözleşmişler sanki.

  güzel haute-couture parçalar var, eyvallah da met la bu! bu seneki tema "comme des garçons / rei kawakubo" ve "in-betweenness" yani aradalık. tasarımcı hala yaşıyorken böyle bir tema seçilmesi ilginç karşılanmakta lakin hatunun (kawabuko) son 40 yılın en baba tasarımcısı olduğunu belirtmişler. tezatlara odaklanan eserler; arada camlar engeller filan olmadan, ziyaretçilerle buluşacak.

  galaya dönersek... iki anahtar kelime veriyorum: sıkıcı + varoş -bunun dışında şükür 1-2 istisna gördüm de gözüm şenlendi.

  ama galerilerden gördüğüm kadarıyla yuhh denip tekrar bakılacak bir kostüm çıkmamış. evet acayip acayip şeyler var, gastelerde de görürsünüz yakında fakat tasarıma dair insanın içini hoplatan bir atıf göremedim şahsen.

  katy perry'yi reglken deli sikmiş. fakat kendisi host olduğu için sorun değil; yakışır diyor geçiyorum.

  madonna konusunda ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. kadına nine dersem topa tutulurum muhtemelen fakat bi iğrenme geliyor bu kadını görünce. neden böyle anlamıyorum. hülya avşar'a bakarken de aynı his... neyse kıyafeti şurada.

  olsen ikizlerzaten rüştünü ispat etmiş durumda. oo vauvv değil ama beğendim. harmanlama konusunda ve tüm kokoşluğun içinde boho chic ayarını tutturmada müthişler.

  bir "statement look" da rita ora hemşiremizden gelsin: saçıyla beyonce çağrışımı yapsa da en azından "ha? ne? noluyo? kimmiş bu?" dedirtecek bir kostüm.

  lily aldridge bir statement lookyakalamış . bi sinirimi bozdu ama bütüne bakınca fena değil.

  priyanka chopra hoşuma gitti nedense. yaratıcılıkta son nokta değil; eh, trençkottan elbise devşirme de ilk kez görülmüyor ama ona çok yakıştırdım. hayvansı bi seksapel var o özensiz özende.

  halle berry roman düğününden çıkmış gelmiş; boyun devrilmeyesice.

  kardashian + jenner klanı; göt, meme, bacak filan derken kendilerine illa yer bulacak da ölümüne sıkıcı hepsinin kıyafeti. kendall'ın zamanında giydiği şu elbise vardır mesela -ki basitlikte çığır açabilecekken, aurasıyla bişeysiyle kotarmıştır ve klas durmuştur. bir bakar bir daha bakarım. yani olay sağı solu açmak değil. bu seneki hali, çıplağa yakın ama şu elbisenin cazibesi asla yok.

  aymeline malade adını ilk defa duydum fakat şu look ile favorilerimden biri oldu. resmen kusursuz işcilik. terzilik. sanat.

  solange knowles kardeş zaten gündelik hayatında da risk almaktan kaçınmayan bir zat. dolayısı ile dikkatimi cezbedenlerden biri oldu.

  claire danes ile ilgili arada kaldım. gömleğin bu şekilde kullanımı hoşuma gitmedi değil. ankara düğününde memeleri baş kaldıran teyze gömleği gibi bi yandan ama son dakkada o topa da girmiyor böyle... yine de çabası takdire şayan hiç olmazsa.

  bella hadid kostüm olarak bu sene de "mükemmel vücut" giyeyim demiş. catsuit diyorlar bu tulumlara sanırım. bir timsahlık, kertenkelelik, yılanlık var kıyafette. donuk bakışlı mükemmel karı... yani övsem miii sövsem mi bilmiyorum. arka detayı çok güzel, kadının vücudu muazzam ama vitrin mankeni gibi. fazla mı düzgün nedir. anlamadım.

  ahanda mahallemizin delisi rihanna kızımız da şurada kendisinden başka kimsenin kotaramayacağı saçmalıkta bir commes des garçons2016 kreasyonuyla kırmızı halıyı şenlendirmekte. o ayakkabılar ne allahın cezası paçoz karı demek istiyorum fakat söz konusu rihanna olunca yine bi beğenesim geliyor.

  genel olarak gala hakkında bilgi almak ve kıyafetleri toplu görmek için linkler:
  http://www.metmuseum.org/…istings/2017/rei-kawakubo
  http://www.vogue.com/…ei-kawakubo-comme-des-garcons
  http://edition.cnn.com/…tyle/gallery/met-gala-2017/
  http://www.vogue.com/…og-fashion-celebrity-arrivals

  not: uykum kaçınca analiz dünyam genişliyormuş yalnız. şu an moda blogu kurup, cemiyetin önde gelen hanımlarının kıyafetleri üzerine saatlerce saçma sapan yazılar yazabilirim. allaşkına şu entry için harcadığım emeğe bi bakın ya; ayıptır. millet aç aç!
11 entry daha