şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adnan menderes universitesi'nin batı kampüsü adı altında aydin'ın isikli koyu'ne fırlattığı öğretim yuvası.. her türlü üniversitesel faaliyetten uzaktır buranın bahtı kara öğrencileri, topu topu 200 kişilik bir insan güruhuyla her gün aynı şeyi yapıp dururlar.. derse gir, derse çık. derse at, derse tut..
  ilk gelinen günde yakınmalar başlar burası neresi, ne menem şey türevli.. zaten büyük yüzdesi istemeden gelmiştir. "puanı düşük, hadi girelim.. paytar oluruz hiç olmazsa" avuntusunun bedelini beş yıllık olarak görülen ama aslında hiçbir yönüyle göründüğü gibi olmayan bu fakülte ödetecektir usul usul. ilk sene başlanır anatomiye. ne güzel kemikler haha, hehe eğlenirsin bir süre. o arada yeni geldiğin aydin denen boktan şehrin detaylarına inmeye başlarsın. gerçi insen nereye kadar, söversin.. bu arada seni vize denen şeye sokacakları zaman gelir. gösterilen bir sürü latince terimi ezberler girersin, kör topal geçersin belki ama gözünü baya korkutmuşlardır..
  haftada ortalama 35 saat ders olmasından dolayı sürekli okulda olmak zorundasındır.. batı kampüsü denen bu kocca yerde 30-40 kişilik bir çay ocağından başka bir şey olmadığını öğrenince duyduğun tiksintiyle öğle aralarını ışıklı köy kahvesindeki dayılarla geçirmeye başlarsın. her gün, her saat tanıdığın yüzleri görürsün sadece her sene 50 tane daha düşer bu ağa..
  insanlarından sıkılınmasının bir yararı vardır aslında. derslere verirsin kendini, harbi harbi çalışırsın. ama bi sana verilene bakarsın, sonra da istenene. gülsen mi ağlasan mı şaşırırsın. kalırsın. söversin.. beş sene dedikleri okul daha ikinci sınıftan altıyı bulmuştur. kurtulmak için çalışırsın bu sefer. zorlukla bitirirsin sonunda.. ama dur bi dakka.. bu okul sana ne kattı? ne mi? stresle içli dışlı bir hayat nasıl geçirilir, nasıl içilir, kısa zaman dilimlerinde nasıl eğlenilir, ülkem eğitim-öğretiminde gerçek sistem nasıl işler, ilim için çin'e değil belki de, ışıklıya nasıl gidilir vesaire..
  ne olursa olsun enteresan bi mazoşistlikle seversin ama.. halen üçüncü sınıfında olduğum bu acaip yer biliyorum ki hayat için ufak ufak deneme sınavlarından geçiriyor beni...
  http://veteriner.adu.edu.tr/
3 entry daha