şükela:  tümü | bugün
292 entry daha
 • eğer fazla süt ve süt ürünleri tüketen biriyseniz ve sıklıkla sivilce problemi yaşayıp nedenini bulamıyorsanız bir kez daha düşünün derim.

  tanım: sadece ergenlik dönemi değil yatkın kişilerde tüm ömür boyunca çıkabilen deri üzerindeki iltihabi oluşumlar.

  süt ve süt ürünlerinin her türlüsü sivilceyi arttırıyor. süt gerekirse organik gerekirse tam yağlı gerekirse yağsız gerekirse kutsal ineklerden elde edilmiş olsun hiç fark etmez.

  inekler tamamiyle doğal beslenmiş olsa bile sivilceye yatkın cildiniz varsa şayet yine sivilceye sebep olabilir. çünkü inek sütü tamamiyle dışardan katkı yapılmamış olsa bile fazla miktarda insülin like growth factor (ıgf-1) dediğimiz bir büyüme hormonu içerir. bu büyüme hormonu çeşitli mekanizmalar üzerinden (androjen etkisini arttırması, yağ bezlerinin reseptörlerinin duyarlılığını arttırması ve daha fazla yağ salgılanmasına sebep olması, keratinizasyonu arttırması) sivilce oluşumunu arttırıyor.

  unutmayın bir şeyin doğal olması size iyi geleceği anlamına gelmez. inek sütü inek yavruları içindir. küçük çocuklarda fazla inek sütü tüketimine bağlı demir eksikliği anemisi ve gizli gastrointestinal kanamalar en sık kansızlık nedenini oluşturur.

  bu konuda okuyabileceğiniz yazılar

  milk and acne

  the no milk acne diet

  ayrıca glisemik indeksi yüksek gıdalar ve işlenmiş et ürünleri (sucuk, pastırma, salam, sosis, füme et) vs. tüketmekten de kaçınmalısınız. belki arada tüketmelerden büyük zararlar gelmez fakat mümkün mertebe kaçınmak en doğrusu olur.

  glisemik indeks hakkındaki yazım: (bkz: #67961242)
30 entry daha