şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
18164 entry daha
 • edit: sgk web adresi değişmiş güncellendi.

  ufkunuzdan ziyade keyfinizi iki katına çıkaracak, özel hastanelerin %200'den çok daha fazla aldığı ilave ücretlerin nasıl indirilebileceği bunlardan biridir. a ve b sınıfındaki özel hastaneler sgk'nın ödediği kalemler için maksimum %200 ilave alabiliyor. ancak gerçekte olan çok daha fazlası.

  bugün gözümün önünde, "ayrıntılı fatura" istenmesiyle hiç laga luga etmeden, anında 400 tl indirim yaptıklarına şahit oldum.

  özel hastanelerde ödemelerinizi kredi kartınızla yapın.
  ayrıntılı hizmet faturası isteyin, niçin istiyorsunuz diye sorarlarsa sgk'nın sitesiyle karşılaştıracağım deyin, tek tek özel hastanelerin isimleriyle birlikte hangi hizmetten kaç tl ilave ücret alabilecekleri sgk tarafından listeleniyor. hemen pazarlığa oturacaklardır sizinle, nakit ne kadar verebileceğinizi, yardımcı olmak istediklerini sorarlar. her halükarda kredi kartınızla da indirimi alırsınız. özellikle yatarak tedavi edilmişse fiyatı en az 1/3 oranında düşürürler. ya bu fiyat üzerinde anlaşın, ya da ödemenizi iptal ettirmemek istediğinizi söyleyip, ayrıntılı faturanızla birlikte ilçe tüketici hakem heyetine başvurun.

  özel hastane şokuna karşı - milliyet

  not: ayrıntılı fatura vermek istemezlerse bunun neye ne kadar ödediğinizi görebilmek için hakkınız olduğunu ifade edin, ısrar ederlerse, antetli ve imzalı bir kağıda ayrıntılı fatura veremeyeceklerini ifade eden bir yazı isteyin. il sağlık müdürlüğüne giderek şikayette bulunun.

  edit: şurada da birkaç kelime karaladım özel hastanelerde alınan ilave ücretler - (bkz: #68263296)
9549 entry daha