şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • kia ceed gibi bir aracı navigasyonsuz türkiye'ye sokan kia türkiye yetkilileri, bu seferde niro'ya 5" ekran koymuşlar.

  aklınızla bin yaşayın. 65.000 tl bandındaki arabalarda bile 6,5" navi standart hâle gelmişken, maliyetten kaçacak başka yer mi bulamadınız?

  ayrıca yurtdışı versiyonunda olan ön koltuklarda soğutma, arka koltuklarda ısıtma, adaptif cruise control, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de gördüğüm kadarıyla yok. son olarak max hız 162 km ve arka frenler kampana. 0-100 hızlanması 11,5 sn. yani bir ustteki arkadasin bahsettigi yuksek beygir, pek bir anlam ifade etmiyor.

  sadece yakıttan tasarruf için bu arabaya 123.000 tl vermektense, gırtlağa kadar donanımla dolu 4x4 vitara almak (hem de 107.000 tl'ye) hâla daha mantıklı.

  edit: görmemek için kör olmak gerekir. tam da tahmin ettiğim gibi kia satış-pazarlama ekibi sağlam çuvalladı. aracı getirdiklerinden beri toplamda sadece 27 adet araç satarak, başta ch-r gibi rakiplerinin fersah fersah gerisinde kaldılar.

  kusura bakmayın, ama ben kia türkiye'nin başında olsam tüm satış ekibini kovarım.
18 entry daha