şükela:  tümü | bugün
 • sabitlenmiş entry
  .net'le gelen grafik kullanıcı arabirimi kütüphanesi için

  (bkz: .net maui)
 • 16 entry daha
  • halaekala dağına çıkmak: eğer hava koşulları iyiyse, bu aktivite için tura katılmanıza gerek yok. tursuz ziyaret edecekseniz nitekim, milli parkın websitesinden araba girişi için bilet almanıza gerekiyor önceden. (aynı gün/kapıda bilet satılmıyor) dağa çıkarken ışıklandırma yok ama arabanın farıyla rahatlıkla çıkılabilir. zaten çok araba var yukarı çıkan.
   çok kalabalık bu arada. güzel yer kapmak için sabaha karşı 4.30 gibi yerinizi almış olmanız gerekiyor. güneşin doğuşunu izlemek icin en üst zirveye çıkmanıza gerek yok. “visitor center” in bulunduğu ikinci zirve resimler için daha uygun. çünkü bulutlar güneşin hemen altına hizalanıyor.
   son olarak, geri dönmeden önce 30 dk bekleyebilirsiniz. böylelikle, dağı bisikletle inmek isteyen kalabalık kafileler yol almış oluyor.

   road to hana: organize tur almanızı öneririm. iyi sürücü bile olsanız, unutmayın ki tek yön olan birçok dar patika var. birçoğu uçurum kenarında. yolu bilen bir sürücü ile gittiğimiz icin kendimizi güvende hissettik. wailua şelalesinde mutlaka yüzün, ne akrep var, ne yosun – su çok güzel.

   black sand beach: suyu ipek gibi.

   bu arada road to hana yolu epey virajlı olduğundan, araba tutuyorsa yanınızda ilaç götürmeniz tavsiye edilir.

   otel seçimi: çoğu otel wailea bölgesinde. bütün aktivitelerin başlangıç yeri ise lahaina bölgesi. biz waileda kaldığımız halde hergün lahaina`ya gitmek zorunda kaldik.

   kanapaal plajı: lahainada kalin, kalmayin… mutlaka kanapaali beache ugrayin.

   luau: hawaii folklor geceleri... türkiyede nasil dansözlü, kebaplı, çiftetellili, darbukalı geceler düzenleniyorsa turistler icin, burada da luau dedikleri yemekleri var. mutlaka katılmanızı öneririm, çok eğlenceli. en iyi 2 seçenek “feast at lele” ve “old lahaina luau”. feast at lele butun polinezyadan danslar sunuyor (tahiti, samoa vs.).. diğeri ise hawaii odaklı. feast at lele`den cok memnun kaldik.
  11 entry daha
  hesabın var mı? giriş yap