şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • "canı sıkılan işi değiştirmesi ? "gibi mal ötesi bir fikiri olan insanların anlayamadığı durum.
  ulan yetiştirdiğin kadroya maaş veriyor musun sen? diye sormazlar mı adama
  yooo dostum kendisi audisi ne bileyim bmw ile gezerken bıraksın yetiştirdiği adam sabahın 6:30 da servis beklesin amk di mi?
  sonra bu adam niye gidiyor .
  ulan haftada 6 gün çalışma yaptırıyorsun elemanına , adam itiraz edince mazeretin şu;
  "bende geliyorum bak cumartesileri ". ulan sen istediğin zaman çıkıp istediğin zaman giriyorsun hesap soranın yok . o 1 günlük izinde o yetiştirdiğin adam temizlik yapıyor , pazara çıkıyor , ailesini mutlu etmek için etraflarında fır dönüyor . ama ne sinemaya gidebiliyor , ne sosyal bir aktiviteye ki kafasını dağıtsın . stres atabilsin . doğru düzgün izin kullandırtmazsın . sabahtan akşma adamın ensesinde mobingin kralını yaparsın.
  valla aslan iş hayatımın 10 yılının 7 sini şirket şirket gezdim. bu 7 yılda türk şirketlerde çalıştım . ilk 3 yılında bir türk şirketi bana yaptığım işi öğretti. 3 sene durdum orda. ama o zaman ki maaşım 1750tl gibiydi ( yamuluyor olabilirim) . ulan 3 sene sonra yeni girenler 2000 tl ye işe başladı . neden ? çünkü enflasyon denen hede %10 artarken o pislikler bana %2-3 zam yapıyordu . bende keriz gibi "ama bana su veğdi" diye kozimodo gibi dolanıyordum yanlarında
  ulan zam istedim .. dedim abi bak 3 yıldır haftada 6 gün geliyorum sadece 7 gün yıllık izin veriyorsun .
  adammın tepkisi şu oldu "yediğin kemiği ben önüne koyuyorum lan ne zammı?"
  şimdi mi? amerikan şirketindeyim kardeşim . haftasonum tatil. maaşım kendi işimi yapanlara göre belki bir tık fazla yada eşit. ama aynı işi yapan başka şirkettekilerden az değil .
  çatır çatır sosyal haklarım var . çatır çatır kullanabildiğim izinler. giriş saatim belli çıkışım belli. mesai mi yaptım . çat yaptığın mesai kadar iznin hakkın istediğin zaman kullan.
  ee paşam milletin enayisi ben miyim amk.
  defolup gidin elinizde eleman tutmayı öğrenin lan .
  mal mal konuşan kapitalizm ve emperyalizmden nasibimni alamamış patron piçlerinin anlayamayacağı durum bence . o japonları öveceğine o japonların verdiği maaşı ve sosyal hakları ver hıyar herif. ayrıca japonlar işi işte öğretmez kardeşim . orda hayvan gibi üniversitelerde okursun .
  değiştirir kardeşim işini en doğal hakkı o adamın .
199 entry daha