şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
500 entry daha
 • acı olayı sizin acı eşiğinizden ziyade kıllarınızın lazere duyarlılığı(renk, kalınlık, derinlik vs.) ve lazer ışınının derecesine bağlıdır.

  acı eşiği en yüksek olan kişiye yüksek duyarlılık ve derece ile yapılsın o da kıvranır.

  ayrıca hala yüze hangi lazer uygulanmalı diye soranlar oluyor.

  yüz bölgesine öncelikle light sheer diode lazer, eğer çok esmerseniz nd-yag lazer uygulanmalı.

  light sheer markasını özellikle belirtmemin sebebi fda onaylı şimdiye kadarki en etkili lazer epilasyon cihazı olması.

  yüz bölgesine kesinlikle alexandrite lazer uygulatmayın. birkaç yıla kalmadan yüzünüz eskisinden beter olabilir. alexandrite lazer için en iyi bölgeler: koltukaltı, bacak, genitaldir.

  kollarınıza, özellikle yüz ve boyun bölgenize diode lazer uygulanmalı. çünkü bu bölgelerde çok fazla uyku durumunda kıl vardır. alexandrite gibi uyuyan kılları uyandırma gibi bir durum yok. üstelik alexanderite lazere göre deriye daha az duyarlılığı var.

  erkeklerde ise ense, omuz, sırt bölgesine de diode lazer uygulanmalı. çünkü diode lazer alexandriteden daha derine iner. erkeklerin bu bölgelerindeki kıllar derin yerleşimli olduğu için alexandrite ile tam verim alınamaz.

  kaynak: acıbadem 1, 2

  ek bilgi için (bkz: #71222038)

  not: lazer epilasyondan sonra lazer yapılan bölgenin hava ile temasını kesecek kalın tabaka kremler sürülmemeli. enfeksiyon riski olduğu için o2 ile temas olmayınca deri florasındaki staph aureus deriden içeri girerek iltihabi yanıta neden olabilir. bunun sonucunda küçük sivilceler derinizi kaplayabilir.

  not2 : eğer lazer sonrası yapılan bölgede şiddetli bir yanma hissi varsa ağır bir iltihabi cevap olabilir demektir. bu yüzden bu his geçene kadar takribi 2-3 saat boyunca o bölgeye buz ile bastırın. tabi arada tek kat bir peçete koyarsanız daha iyi olur. buz ile hasarlı cildi asla direkt temas ettirmemek gerekir.
271 entry daha