şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sampdoria'nın 21 yaşındaki atom karıncası.

  şurada görüleceği üzere bu sezon serie a'nın 133 top çalma ile lideri konumunda. tıpkı veratti gibi dinamizmi, enerjisi, temposu ile fark yaratıyor takımı adına.

  muhteşem bir azimle oynuyor. her topa basıyor, her alanı parsel parsel koşuyor, ayağını uzatmadığı bir pozisyon yok neredeyse. çocuğu izlerken ben yoruluyorum resmen.

  bununla birlikte topla sahayı enine katedişi mükemmel. delicilik özelliği ve arkadaşlarına pozisyon yaratma mahareti yaşına oranla oldukça tatmin edici seviyede. cesaret işi çünkü, o sorumluluğu ve özgüven aralığını yakalamış olması kendisi adına önemli bir artı. ayrıca diagonal pas ve atağın yönünü şekillendirme açısından da takımına büyük bir rahatlık yaratıyor.

  en büyük handikapı şut tehdidinin olmaması. ama taktiksel olarak faydası o kadar fazla ki skor yönünü aramıyorsun açıkçası.

  şu aralar ismi sevilla ile anılıyor. sampdoria kendisi için 12 milyon € gibi bir bonservis belirlemiş ama tahminim 10 milyon + bonusa fit olurlar. keşke ligimizden vizyonlu yöneticiler ve scoutlar bu tip yatırımlara biraz meyilli olsalar.
19 entry daha