şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
17014 entry daha
 • erkeklik hormonu testosteron ile kadınlık hormonu östrojenin şekli aşağıdaki gibidir.

  sex hormonları

  kadınlık hormonunu üretebilmek için vücüt ilk önce erkeklik hormonu üretir. daha sonra farklı reaksiyonlar yardımı ile bunu kadınlık hormonuna çevirir.

  erkeklerde bu mekanizma bir sonraki aşamaya geçmez. ve testosterondan sonra östrojen üretilmez.

  bu ne demek? her kadının içinde bir adet erkek var ve vücut onu öldürüp kadına çeviriyor.

  hadi biraz daha ilgi çeksin diye magazin katalım. rüzgar erkoçların sakalı ve vücut yapısının erkeğe benzemesi için sürekli bu östrojen mekanizmasının durdurulması gerekiyor.

  östrojen, testosterona göre baskın ve daha kuvvetli bir hormondur. sadece koklanması durumunda bile erkeklerin tavırlarında farklılık yaratır. kadınlık hormonunu araştıran "erkek bilim insanlarında" zamanla göğüslerinin büyümesi ve feminen hareketler raporlanmış. kadınların daha çok bulunduğu ortamlarda testosteron, bu baskın hormon nedeniyle biraz dizginlenir ve yalnızken jonny sins olan erkek kişisini, erkekli kızlı ortamlarda bir centilmene çevirir. ayrıca daha çok kadınlar ile birlikte vakit geçiren erkeklerde feminen hareketler daha sık görülmekte.

  askerlik ve meslek lisesi gibi testosteron barındıran yerler ile moda camiası gibi östrojen barındıran yerlerin farkları bu hormonların varlığından gelir.

  mahallenin en delikanlı ve bıçkın abisine östrojen hormonunu düzenli vermeniz durumunda içindeki o minik kedi yavrusunu görebilirsiniz.

  agresifim, kompleksliyim ama perdelerimi kaldırınca (buradaki perde o mekanizma işte) kedi gibi bir insanım
22569 entry daha
hesabın var mı? giriş yap