şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • [http://dunyayikurtarmakicinburayatikla.com/ http://dunyayikurtarmakicinburayatikla.com/]'dan eğlenceli bir şeyi tıklaya tıklaya ulaştığım bir çeşit sosyal sorumluk aplikasyonu gibi birşey. güzel proje. kullanmadığınız şeyleri satıyorsunuz ve anladığım kadarıyla bu para stk'lara bağışlanıyor.

  ama ama ama şu var ki uygulamanın en çok merak edilenler kısmında gözüme çarpan:

  "satış tutarının tamamı seçtiğim stk'ya mı gidiyor?

  givin, benzer pazaryerlerindeki gibi platformu sürdürülebilmek, büyütebilmek, daha destek yaratılmasını sağlamak ve sivil toplum kuruluşlarına ve tüm kullanıcılarımıza en iyi hizmeti verebilmek için servis bedeli alıyor. stk’ların kaynak geliştirme maliyetlerine kıyasla oldukça uygun bir oran olan %20 oranındaki servis bedeline, tüm ödeme servisi masrafları ve vergiler dahil. bu servis bedeli sayesinde, iyiliğin daha çok kişiye yayılmasına ve daha çok destek sağlanmasına katkı sağlıyorsun ve bu şekilde tutarın tamamını stk’ya aktarmaktan çok daha büyük bir etki yaratıyorsun. çünkü ilk etapta stk’ya gitmeyen tutar, platformun ayakta kalarak daha çok kişiye ulaşması sayesinde kat kat artarak gidiyor! ayrıca, sivil toplum kuruluşları platformu ücretsiz bir şekilde kullanıyor." diyor.

  %20 komisyon çok çok çok bir oran arkadaşım. her niyeyse böyle ciddi servis bedelleri böyle sosyal sorumluluk şeylerine hep bir önyargı oluşturuyor bende.

  platformunuz zaten inanıyorum ki yürür gider güzel proje ama tarihe not düşeyim. bu oran gelecekte de böyle kalırsa kimse kusura bakmasın da "biz bu işi salt hayrına yapıyoruz" da demesin bana.
3 entry daha