şükela:  tümü | bugün
372 entry daha
 • herkes. ölmüş, yaşayan ve yaşayacak olan herkes.

  insanların dillerine bakıyorum. aile çok kutsal. ama o ailenin içi seviyesizlikten, nefretten geçilmiyor. çaydanlık sapından kavga çıkaracak kadar bıçak sırtında. akrabalar kıymetli. nah kıymetli. ben özünde yengesini, dayısını, kaynanasını, görümcesini, yeğenini tüm kalbiyle seven çok az gördüm. nefret kural, sevgi istisna. mesela birinin çocuğu iyi bişey yapsın, anında dedikodu, çekememezlik. biri dükkanı batırsın anında elti convention: "semra'nın oğlu galeriyi batırmış:))))))))".

  alayı en az 3 çocuk yapıyor. ben çocuğuna bu kadar kötü davranan bir millet az gördüm. aşağılama, ezme, gurur kırma, hevesle oynama ne ararsan var. ama sorsan çocuk yapmayanı ya da 1 tane yapıp bırakanı yok.

  bu ülkede anket olsun %40 falan "4 karıya evet, rabiaaaaaaa" demezse beni öldürsünler. ama kadından ettikleri nefret burdan aya yol olur. sadece nefret de değil hissettikleri, daha çok korku. ama daha çok karı daha çok çocuk, sabahattin. anladın mı?

  vatan toprağı için canımızı veririz biz reyiz. vatan toprağı için canını verirsin ama mesela o toprağın üzerindeki zeytin ağacından nefret edersin, kendi halinde dolaşan kediyi köpeği sikersin. vatan toprağı senin için haritadan ibaret. ayaklarının altında serili olan değil karşı duvarda asılı bire bilmem kaç ölçekli haritayı tercih edersin.

  bugün "simülasyon" kelimesini iki kez kullanarak baudrillard'ın kız arkadaşı olmaya hak kazandım ama maalesef ki bu ülkede "sevgi" en yaygın simülasyondur. hoşçakalın.
79 entry daha