şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
 • konuya meraklı çoğu kişi ve çoğu tarihçi gibi bende hitler'in fuhrerbunker'de intihar etmediğini düşünmekteyim.

  şimdi şu belgeseli şöyle bırakalım:
  https://youtu.be/hrpwjxni_ei

  neden ölmediğini düşünüyorum sorusuna gelirsek

  1- en önemli delil, rusların hitler'e ait olduğunu öne sürdüğü ve yıllardır devlet arşivlerinde sakladığı kafatasının, 20-40 yaş arası genç bir kadına ait çıkması.

  2-olay günü fuhrerbunker'de olan hitler'in koruma muhafızlarının çelişkili ifadeleri ve konuyu saptırma çabaları.

  3- çoğu sıradan nazinin (bunlar üst düzey bile değil) büyük bir servetle güney amerikaya kaçmış olmayı başarması. hitler için bu ihtimal oldukça yüksek.

  4- sovyetlerin, hitler'e ait cesedin ellerinde olduğunu iddia etmesine karşın, devlet başkanı stalin'in, her fırsatta hitler'in kaçtığını ve kurtulduğunu söylemesi. bazı sovyet subaylarının rüşvet alarak hitler'in kaçmasına göz yumruğunu düşünmesi ve bunun hakkında soruşturma başlatması.

  5- amerikaların yaptığı güncel araştırmalara göre hitler'in, öldüğü iddia edilen günden bir gün önce, alman savaş pilotu peter baumgard'la birlikte, güney amerikaya veya norveç'e kaçmış olma ihtimalinin çok yüksek olması.

  6- almanlar'ın resmi olarak teslim olduğu 2 mayıs günü, u997 ve u530 kodlu iki denizaltı, norveç limanından demir aldı ve arjantin limanlarına ulaştı. hitler'in uçakla norveç'e oradan da denizaltıyla arjantin'e kaçma ihtimali çok yüksek görünüyor.

  7-hitler'in ölü dublörleri. hitler öldüğüne inanılması için (belki de kaçarken zaman kazanmak için) kendisinin birebir kopyası ölü dublörler kullandı. ruslar, berlin'e girdikten 6 gün sonra bu dublörlerden birinin cesedini buldu ve hitler olarak açıkladı. ardından yapılan incelemeler sonucu cesedin hitler'e ait olmadığı ve diktatörü arama çalışmalarına devam edildiğini duyurdu.

  hitler'e ait olduğu iddia edilen dublör'ün cesedi:
  https://goo.gl/images/9doupe

  ardından mareşal jukov yaptığı açıklamada hitler'e ait hiçbir iz bulunamadığını söyledi.

  peki neden hitler'in öldüğü söylenerek dosyanın üzeri kapatıldı ?

  1- ateşli nazileri führerlerinin öldüğüne ikna etmek ve direnmek için son sebeplerini ellerinden almak. (alplerde büyük bir gerilla direnişi bekleniyordu)

  2- hitler'in öldürülememesi veya yakalanamaması gerçekten büyük başarısızlık. üstü kapatılmak istendi.

  3- amfetamin gibi onlarca maddeye ve ilaca bağımlı olan, aynı zamanda şiddetli bir parkinson hastası diktatör'ün, fazla yaşamasına ihtimal verilmemesi.

  4- hitler artık varolsa bile ideolojisi yenilmiş, bir daha ortaya çıkması imkansız hale getirilmiş olması.

  5- belki gizli bir antlaşma.
41 entry daha