şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • yumurta kapıya dayanınca başlatılan kampanya.

    aklınız neredeydi? o sinema yıllardır orada duruyor ama sizler yine de film izlemek için avm'leri, cinemaximum salonlarını tercih ediyorsunuz. eklemlenmiş hizmetleri almak, sinema çıkışı sonrası iki adım ötede yemek yemek kolayınıza geliyor. yeni yapılan salonların teknolojik olanakları da tabii daha iyi oluyor genelde. bir de tabii indirimler, hediye biletler vb. var. eski işletmeler gerekli kaynağı bulup da salonlarını, gösterim makinalarını vb. yenilemezse kısır döngü başlıyor, o da ayrı bir konu. izleme konforu sunamadıkça müşteri azalıyor, müşteri azaldıkça en basit onarımlar bile maliyet haline geliyor ve kendini bitiren bir sürece dönüşüyor.

    emek sineması'nda olduğu gibi dışarıdan, hatta yönetim katlarından gelen zorlamalarla kapatılmalara, yıkımlara karşıyım. ama bir işletme kendini yürütemiyorsa, bırakın tarihteki yerini alsın. şimdi iyi niyetle birileri destek olmaya çalışacak, bir süre daha burası açık kalacak. sonra? önümüzdeki yıl yine benzer bir gündem olacak karşımızda. tutup da belediye filan işletmeye kalkarsa daha fena. vergilerimiz, beceriksiz bir işletme için harcanmış olacak.

    sembol değerler iyidir hoştur ama bir yere kadar. izmir'de deniz sineması'na elden geldiğince sahip çıktık ama bina depreme dayanaksız olduğundan yıkıldı. onun yerine haftada bir yerli film gösteren karşıyaka sineması var artık ve her hafta gitmeye çalışıyorum, çevremdekileri de özendiriyorum. karaca sineması maşallah, gayet güzel sürdürüyor işletmesini. buna karşılık izmir sineması, şan ve sema gibi tarihe karıştı gitti. böyle kampanyalarla uğraşmamak için değer verdiğiniz, anılar biriktirdiğiniz yerlere önceden sahip çıkmanız gerekir. çevrenizdekilerden destek almaya çalışır, aksaklıklarla ilgili işletme sahiplerini de bilgilendirirseniz, iş işten geçtikten sonra en azından "elimden geleni yaptım." ve "ben demiştim." deme şansınız olur.
27 entry daha