şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
 • yabancıların bununla ilgili rebound love diye bir tabiri var. fuck buddy müessesinden hallice, friends with benefits gibi de değil, böyle garip birşey. bak tanım bile yapamıyorum yani. genelde siz karşınızdaki insan için sevgili değil de rebound girl/rebound guy oluyorsunuz işte. sokakta elele gördüğün çiftler var ya? boşuna bakma onlara. öyle bir ilişki olması sıfır demeyelim ama ona yakın. siz mi? ya çok iyi yada çok kötü. genelde mi? tabi ki çok kötü.

  hele hele sizin uzun süreden beri bir ilişkiniz yoksa sizin istek ve beklentilerinizle karşınızdaki insanın istekleri tamamen farklı olabilir. sizin özlediğiniz şeylerden karşınızdaki insan sıkılmış yada bunalmış olabilir. sizin bunları dile getirmeniz haliyle karşınızdakini daha da bunaltır. mümkünse hiç konuşmayın. size bir dost tavsiyesi.

  * up in the air diye bi film vardı.* benzer bir konu işlenmiş aslında. izleyin siz onu. unutmayın ki karşınızdaki insan alex'in ryan'a dediği gibi size de her an dönüp "you're an escape" diyebilir. ne yapabilirsiniz biliyor musunuz? hiçbir şey. neden, nasıl, niçin gibi sorular da soramazsınız. sormaya hakkınız da yok. tek diyebileceginiz "peki" deyip hayatınıza devam etmek. buraya cuk oturan bir cümle var: adam haklı beyler. evet arkadaşlar, kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz. kadın ailesiyle hayatına kaldığı yerden devam etti, george abimiz de sap gibi kaldı. adamın hissettiklerini düşününce şu an resmen içime öküz oturdu, boğazım düğümlendi.

  hani şey gibi düşünün. evli bir adam var. adam bütün resmi davetlere eşiyle gidiyor. bir de arka planda hoş vakit geçirdiği diğer kadın var. işte siz o diğer kadın/adam oluyorsunuz biraz. hani gerilim filmi izlerken her an herşey olabilecekmiş gibi beklersiniz ya, öyle bekleyin. filmin sonuna kadar, emin olana kadar tetikte bekleyin. kendinizi pat diye bırakmayın, üzülürsünüz sonra. size caro emerald'ın bir şarkısını armağan ediyorum o halde*:

  little girl, just keep on waiting
  for that man to give you a life
  .....
  you'll always be the other woman
  .....
  baby, trust me, i’ve been there before
  you don't know him, i know him more

  of çok iç karartıcı olmuş. merak etmeyin mutlu sonla bitenleri de var ama çok az. bu yüzde %0.01'lik olasılığa tutunup devam edebilirsiniz yine de, biraz pollyannayı oynamak kimseyi üzmez. fazla düşünmeyin, huzurunuzu kaçırmayın, üç maymunu oynamaya devam edin, keyfinize bakın.
7 entry daha