şükela:  tümü | bugün
26 entry daha
  • bahçeşehir'in efsane otobüs hattıdır. şimdikiler bilmez* zamanında bu hatta iett'nin en düzgün şoförleri vardı. özellikle bilgin abiyi hala hatırlarım. adam durağa yaklaşınca telefonla yolcularını arayıp haber veriyordu. bu otobüslerde tek bir çöp dahi bulamazdınız. daima içleri temiz kokardı.

    eskiden bahçeşehir belediyesi'nin yanından kalkar, divan oteli'nin orada yolculuğu son bulurdu. eski kırmızı arabalarla* kar kış demeden gider gelirdik. hafta sonları beşiktaş maçından çıkınca koştura koştura gelirdim divan'ın önüne. çünkü bu otobüsün seferleri akşam saatleri erken bitiyordu.

    çift bilet saçmalığından bir türlü kurtulmadı. ve yine eskiden bahçeşehir gişeleri yokken avcılar gişelerinden çıkış yapar, dolana dolana bahçeşehir'e gelirdi bu otobüs. gerçi şimdi de bahçeşehir gişelerinden çıkınca ıspartakule'de dolaşıyor.

    bilgin abinin dışında bi' de kısa boylu karadenizli bir şoförü hatırlıyorum. adam uçarak gidiyordu. en son duyduğuma göre bilgin abi emekli olup kendine bu taraflardan ev almış, karadenizli de amir olmuş.
5 entry daha