şükela:  tümü | bugün
133 entry daha
  • son zamanlarda izlediğim en iyi sitcom'lardan biri.çok sıcak bir atmosferi var ve her karakterle ayrı bir şekilde bağ kurabiliyorsunuz.

    ama benim bu dizi hakkında en çok sevdiğim şey, hiçbir karakterin, özellikle kadın karakterlerin, tek bir açıdan ele alınmaması.örneğin amy: çok iyi bir dedektif ve ''jake'in sevgilisi".diğer dizilerle kıyaslayacak olursak; izlediğiniz ya da izleyeceğiniz çoğu dizide amy sadece jake'le olan ilişkisi sayesinde konuşulurdu.işi, yetenekleri, arkadaşları veya ailesiyle olan ilişkilerinden üstünkörü bahsedilir, hatta bahsedilmezdi bile.kısacası amy'nin tek özelliği jake'in sevgilisi olmak olurdu.ama bu dizide öyle değil.amy çok akıllı, yardımsever ve kendini koruyabilen bir dedektif.karakteri sadece jake'le olan ilişkisine indirgenmiş değil.

    cinsiyet ayrımının dışında ırkçılık ve homofobi gibi problemlerin de üzerinde duruluyor ve bence bunu yaparken çok iyi bir iş başarılıyor.

    broklynn 99 vermek istediği mesajları çok iyi bir şekilde vererek toplumun her kesimini temsil eden bir dizi.demek istediğim fırsatınız varsa ve yeni bir dizi arayışındaysanız, kesinlikle brooklyn 99 izlemelisiniz.
571 entry daha