şükela:  tümü | bugün
125 entry daha
 • sayesinde her sezon olduğu gibi juventus forma setini öğrenmiş olduğumuz başlık.
  önceden adidas'ı bırakıp nike'a ve puma'ya geçmeliyiz diyenler vardı, bu sene iş macron'a new balance'a kadar gitmiş.

  zamanında eleştirilen, itin götüne sokulan forma setleri şimdi efsane diye yad ediliyor.
  başlıklara girip bakarsanız zaten anlayabilirsiniz.
  2014-2015 sezonu forma seti içimize sinen en son set demiş bir arkadaş, ama o formalar çıktığında ac milan'ın eski sezon formalarından araklanmış diye edilmedik laf kalmamıştı.

  ekşi sözlük'te puma'ya bir özlem olduğunu görüyorum bu aralar. puma'nın beşiktaş'a forma ürettiği 4 sezonun üçünde beşiktaş abbasağa'da yaşamış biri olarak söylüyorum ki o zaman da çok eleştiri vardı. belki 2002-2003 sezonu hariç. ama o sezonun da beyaz forması hiç beğenilmemişti, v yakası ve polyester kumaşından dolayı. onun dışında puma kumaşı kalitesiz, asimetrik yakalar berbat, biz hırvatistan mıyız da damalı forma giyiyoruz diye bir sürü tepki vardı ve ne ilginçtir ki o zaman da adidas'a özlem duyuluyordu.

  diyeceğim o ki, her şeyi herkese beğendiremezsiniz. bu yüzden mükemmellik aramak boşuna. sezon içinde formalar giyildikçe, futbolcuların üzerinde durdukça daha da hoşuna gider ve benimsersin.

  biz formaların dizaynından çok bence şuna bakmalıyız: beşiktaş'ın iç saha forması beyaz forma siyah şort'tur, ve biz bunu iç sahada ne kadar kullanıyoruz? misafir takımlar mı beşiktaş'ın forma setine ayak uyduruyor yoksa biz mi onlara? eleştiri yapacaksak buna yapalım. her sene beyaz forma çıkmalı, bunun tavizi olamaz. ve herkes her sene çıkan beyaz formalara bayılmayacak haliyle.

  ya dış sahada ne yapıyoruz? beşiktaş'ın klasik bir deplasman forması var mı? bence bu çubuklu forma olmalı. her sene çubuklu forma mutlaka çıkmalı. beşiktaş deplasmana gittiğinde ancak çubuklu forması ev sahibi takımla benzeştiğinde üçüncü formasını giymeli. bu üçüncü forma da yıllar içinde dönüşümlü olarak siyah, gri ve kırmızı veya bunların tonlarında olmalı.

  iç saha formasının sürekliliği, forma kültürü kimsenin umrunda değil, herkes yakanın, şeridin, ipin derdinde.

  italya'da ekşi sözlük olsa da oraya üye olsam, forzajuve diye bir nick alsam, juventus formalarıyla ilgili entry girsem, beşiktaş formalarının link'ini koyup, ey yönetim, bunu yapmak çok mu zor desem ne güzel olurdu. *
146 entry daha