şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • ve o adımı atıyorum. ne demişler "ilk taşı günahsız olanınız atsın" *

  ekşi müzik, müzikle dinleyici olmaktan da öte ilgilenen (müzik eleştirmeni, müzik öğrencisi/öğretmeni, amatör/profesyonel her türlü enstrüman çalan, aranjör, tonmeister, dj, müzik faaliyetleri organizatörü, vs.) ekşi sözlük yazarlarına açık bir oluşumdur.

  ekşi müzik faaliyetleri kapsamında; müzisyenler yahut müzikle amatör/profesyonel bir şekilde dinleyici olmaktan da öte ilişkisi olan kişilerle çoğunlukla ve özellikle müziğin konuşulacağı zirveler, kararlaştırılan bir müzik türü üzerinden tartışmaların yürütüleceği zirveler, plâk dükkânlarının ve enstrüman aleti satan dükkânların gezileri, konser zirveleri ve konser faaliyetleri olacaktır.

  ekşi müzik'in amacı bir sosyal ağ yaratmak ve bundan da öte müziğin her yönünün, pop'tan psychedelic trance'e, rock'tan breakbeat'e her alt dalı ve her türünün tartışılıp ele alınacağı renkli, ama bir o kadar da ciddi ve teknik bir döngü yaratmak, çıktılarda bulunmak ve bunu toplumla çeşitli yollarla paylaşmak, bu yolla da ekşi sözlük'ü arındırmak, "kutsal bilgi kaynağı" vasfını güçlendirmektir.

  oluşum, sözlük'te potansiyel olarak var olduğuna inandığım ve bende de şahsen mevcut olan, hem kişisel müzik beğenilerini ciddi anlamda paylaşma isteği, hem sözlük ve müzik vasıtasıyla renkli bir sosyal oluşum yaratma, hem müziğin amatör, profesyonel ve teknik anlamda paylaşımı hem de bunun çıktısı ihtiyacından doğmuştur.

  bendeniz, babası sağolsun synthesizer'lar büyüdüğü evden eksik olmamış, yine babası sağolsun müziksiz büyümemiş fakat zaman içerisinde kendisi de bunların üzerine eklemiş, azbuçuk müzik çevresi olan, henüz amatör bir davulcu olarak bu oluşumun kuruluşu fikrini ortaya atıyorum...

  buyrun gelin müziğe gönül verenler olarak birlikte ilerleyelim.

  başvurular bir mesaj yeşili kadar uzağınızda.

  not: başvurular yukarıda naçizâne yazmış olduğum kıstaslara göre değerlendirilecek ve öncelikle bir whatsapp grubu oluşturulacaktır.

  çok da ileri olmayan bir tarihte tanışma toplantımızın yapılması plânlanmaktadır.

  oluşuma dâhil olmak isteyip bu toplantıya herhangi bir mazereti sebebiyle katılamayacak olanlar, sonraki zirvelere katılabileceklerdir.

  değişiklik: cümle değişikliği.
108 entry daha