şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • bu abiler halı sahalarımızda yaşanan gergin anlarda yumuşatıcı misyonlarını ziyadesiyle yerine getiren ekseriyetle esnaf, oldukça pozitif insanlardır. bıyıklı oldukları da görülür. samimi ve pürüzsüz konuşan bu abiler gençken amatör kümede oynamış olup 2.lig yukselme grubunda yada bölgenin bir yerlere gelmiş takımlarında tanıdık arkadaşları vardır. -kendisine baksaydı rahat birinci lige transfer yapardı. -hoca harcadı onu hoca. şeklinde tanımlanabilecek arkadaşları vardır, maç sonrası çay oralet içerken bir şekilde anlatırlar bunları.
    evet çok pozitif insanlardır dedik ve bu halleri maç boyunca tatlı sert direktif ve uyarılarla devam eder. -yapma abicim ya –gel tekde –berabersiniz gibi anlık cümleleri vardır. bazen oyun kurdukları da olur özellikle mağlupken kalp kırmadan abi edasıyla kızar, yönlendirmelere başlar. –çıkma sen kal benle, -nihilittin sen gelme ortadan bu tarafa, bulduğunu daya -tebelettin sıfıra indiğinde kaldır kafanı, ortaya dön (bu şerefsiz genelde solak ve zayıftır pire gibi koşar). bu direktiflerden sonra atılan ilk golde bu abinin cümlesi hazırdır. –yapacagımız bu işte. ama sevindirik değildir bunu soylerken, gayet ciddi ve ciddiyete davetkardır. birde takımdan biri rakiple dalaşır yada münakaşaya girerse hemen kendi adamını alıp kızmaya başlar. rakip onun bu saygın haline hürmeten ilerletmez tartışmayı.
    guzel insanlardır bu tip abiler. dükkanları tertipli, temizdir. komşularının rahatça girip çıkabildiği yerlerdir. oradan geçerken çay içirmeden bırakmaz asla. muhtemelen biri ilkokulda diğeri 2-3 yaşlarında 2 çocuğu vardır. eşide halim selim bir insandır, hal hatır sorar anneye selam soyler.
72 entry daha