şükela:  tümü | bugün
49 entry daha
 • uzun bir süre takip etmiştim kendisini. bazı konulardaki yorumlarını haklı buluyordum, ama bir şeyler tuhaftı.

  eleştiriden hoşlanmaması değil eleştiriyi asla kaldıramaması, hesabını büyük ölçüde kendisini eleştirenlere cevap vermek amaçlı kullanması, hep bir herkes tarafından onaylanma ihtiyacı duyması ve alamayınca çok büyük tepki vermesi hatta ve hatta savcılığa vermesi, paylaştığı kişisel fotoğraflarının "bakın bugün nasılım, selfie çektim beğendiniz mi, bugün rakı sofrasındaydım, efkarlıyım" tarzlarında olması ve bunun aktivist olduğunu iddia eden ve hesaplarını bu amaçla kullandığını öne süren biri için hiç profesyonel durmaması, sanki bu işe hep aradığı onayı ve ilgiyi elde etmek için başlamış gibi olması tuhaf. bir keresinde eleştirilerden kriz geçirip hastaneye kaldırıldım, hiç iyi değilim tarzı bir şeyler yazıp bir de serumlu halini koymuştu. sonra silmiş, ama bu bir beni onaylayın onaylamazsanız kendime zarar veririm tavrı değil midir? bir çeşit duygu sömürüsü, bir çeşit ne olursa olsun beni onaylamak zorundasınız yoksa sağlığımı ve yaşam hakkımı elimden alırsınız diyerek insanları onaylamak zorunda bırakma, eleştirileri etkisiz hale getirme çabası adeta. takipçilerine bakın bana ne oldu demesi, sanki okulda çocuklar tarafından alay edilmiş eve gelmiş annesine anlatıyor, ondan ilgi bekliyor.

  içinde incinmiş, sevgi ve ilgiyi yeterince görememiş, yaralı bir kız çocuğu taşıyor. o kız çocuğu, ne yaparsa yapsın yaptığı işlerden daha ön planda ve işlerinin, yaptığı doğru ve olumlu şeylerin bile önüne geçiyor, o kız sanki her şeyi itip ön plana çıkmak istiyor. haykırıyor. ben buradayım beni fark edin diyor. herkesin onayını almak ve alkışlanmak gibi bir şey peşinde ama bunun asla elde edilmeyeceğinden habersiz. mizah yapıyormuş gibi gözükerek hukuk okudum esprileri, harikayım alt mesajları, övgülerden ve kanaat önderi denilmesinden aşırı memnun olma hali...

  eksik ve yarım değilim mottosu taşıyan birisi, ama kendisini eksik ve yarım hissettiği o kadar belli ki. belki de eksiğini bu şekilde kapatmaya çalışıyor. ve kendisi bunun farkında bile değil. aklı, eğitimi ya da kendini yetiştirme tarzı öyle birine benzemiyor ama içindeki yaralı çocuk ilgi çekmeye çalışıyor. kadın da kendisiyle çatışıyor.

  özetle, yapmaya çalıştığı şeylerden aslında çok uzak olan biri. erkek egemen olan bir düzene yine erkek egemen tavırlarla karşı koyduğunu sanıyor. bunun dışında umarım iyileşir, ömür boyu bu gerçeği bilmeden de yaşayabilirdi. bu yorumlar içindeki eksik kalmış şeylerden ötürü oluşan hatalı imajına yapılmıştır, kendisine değil. evet kimseden nefret etmiyorum. çünkü hiçbirimiz mükemmel değiliz. ve herkesin bir hikayesi var.

  edit: bu entry son zamanlarda çok oylanınca birkaç güncelleme yapmak istedim. kendisi sosyal medya kullanımını düzeltmiş, yukarıda saydığım hiçbir şekilde bir sosyal medya kullanımı yapmıyor şu anda. instagram için konuşursak tabi, twitter kullanımı hala tartışılabilir. ayrıca eski tweetlerinin photoshop olduğunu iddia etmiş, twitter’da birisine yazdığı mention’da. photoshop olduğuna ben şahsen inanmıyorum. zamanında kabul edip özür dilediği bir şeye yıllar sonra photoshop demesine inanmamızı beklemesin.
1622 entry daha