şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
 • 1-sorunun tespiti;
  büyük meme kadınlarda görülen ve hayat standartlarını ciddi anlamda etkileyen bir çeşit sağlık problemidir. bel ve sırt ağrısı yapar. ileri seviyelerde omurga eğriliğine neden olabilir. estetik cerrah veya ortapedi uzmanına gidildiginde teşhisi koyar. devlet bu ameliyatı karşılar.

  2- ön hazırlık;
  kişi fazla kilolu ise sıkı bir rejim yapılması gerekmektedir. sonuçta meme yağ dokusundan oluşur. kilo verildiği zaman memelerde bir miktar küçülür. ayrıca şınav gibi kol-omuz kaslarını güçlendirecek egzersizler yapılmalı. buda memeleri küçültüyor. sonuçta ameliyata giriliyor. ne kadar az işlem yapılırsa o kadar az hasar olur. emziren bayanlar emzirme döneminin bitmesini beklemeli. bazı cerrahi müdahale sistemlerinin süt bezlerine zarar vermediği söylense de, buna katılmıyorum. süt bezlerinde zarar olmasada, ameliyat süresince alınan uyuşturucular (narkoz vb) ve enfeksiyon riskine karşı alınacak antibiyotikler sütü etkiler.
  3-ameliyat ve sonrası;
  tipik bir yağ aldırma ameliyatıdır. plastik cerrah önce meme ucunun durması gereken yeri tespit eder. memeyi keser ve içinden yağ parçalarını çıkarır. dikiş izleri ömür boyu taşınır. genellikle 3-4 ay içerisinde ameliyatın etkisi tamamen biter. bel ve omuz ağrıları biter. boy 2-3 cm ye kadar uzar. zira büyük memeliler biraz kalburlasmistir. karsilasilacak en büyük problemler ise, cerrahın meme ucunu ve memelerden alinacak yağ miktarını ayarlayamamasi ve enfeksiyon riskidir. bu riskler kolay gerçekleşmez. ancak olması durumunda geri dönüşü çok zor hatta bazen imkansızdır.
110 entry daha
hesabın var mı? giriş yap