şükela:  tümü | bugün soru sor
 • semtin* tekel bayinin dükkanında 7 yıldır beslediği jako cinsi, beşiktaşlı* papağana kesilen cezadır. tekel bayi arkadaşın, artık ne yapacağını bilememesi sonucu, konuyu buraya taşıma ricasıyla işbu entry yazılmıştır.

  şuko, mahallelinin sevgilisi. akşam işten dönerken, sabah okula giderken dükkana uğrayanların neşe kaynağı. bu yüzden aralarında para toplayıp cezayı ödemeyi bile teklif etmişler. ama yeniden ceza kesileceği için bu da geçici bir çözüm. güzel, samimi olan ne varsa itinayla yok mu edilir? her kuşu vurduk sıra şuko'ya mı geldi?

  olay şu: ilçe tarım ve hayvancılık bakanlığından denetime gelen yetkililer, şuko'nun dükkandan uzaklaştırılmasını istiyorlar. bayii işleten arkadaş, hiçbir açık gıda satmadığını, şuko'nun 7 yıldır orada olduğunu ve bu cins papağanların yeri değiştirildiklerinde strese girerek ölebildiklerini açıklıyor. daha önce eve götürmeyi denediğinde tüylerini yolduğunu, hiçbir şey yemediğini ve hastalandıktan sonra dükkana geri getirmek zorunda kaldığını anlatıyor. ancak bakanlıktan gelen yetkililer, bunun kendilerini ilgilendirmediğini ve denetime geldiklerinde fare görmelerinden farkı olmadığını söyleyerek ceza yazıyorlar. papağanın götürülmesini istiyorlar. bir daha geldiklerinde şuko'nun orada olması halinde cezanın katlanacağından bahsediyorlar.

  bayii işleten arkadaş, konu şuko'dan çok, bu bölgedeki tekel bayii olduğum için bir cezalandırma operasyonu, diyor. ne yapabiliriz bilemiyorum ama konu daha fazla görünür olursa vicdan yapar, vazgeçerler belki.

  şuko'nun videoları:

  şuko 1

  şuko 2

  not: gs*
4 entry daha