şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • benzer tanımlar yapılsa da kabaca aşık olduğu, kendisinden üst bir erkekten kazık yiyen, ayrılan kadının eş bulmakta zorluk bulma durumudur. aslında bir süre bir şey yazmayacaktım fakat aşağıda göstereceğim üzere başka yazarların fark etmeden, iç güdüsel olarak böyle hissettiği için yazdığı itirafları okuyunca dayanamadım.

  bakınız, alttaki hanımefendi ne demiş?
  (bkz: #70250932)

  --- spoiler ---

  ...daha alo derken onun sesini duymamla birlikte ağlamaya başladım. hani beni bırakmayacaktın söz vermiştin neden bıraktın beni diye ona söylerken bi yandan da nasıl ağlıyorum ama.. o da telefon da lütfen ağlama dayanamıyorum ağlamana demişti. sana kıyamıyorum böylesi iyi olacak demiştı.
  ...
  ...50 kilodan 45'e düşmüştüm allahım ne zor günlerdi.. stresten yüzümün her yeri sivilce olmuştu aynalara bakamaz hale gelmiştim. bi kaç kez yolda az kalsın otobüs çarpıyodu..o kadar dalmışım ki koskaca otobüsü farketmemişim bile.. çok şükür 4 yılın ardından geçti.
  --- spoiler ---

  açıklama: görüldüğü gibi doğal olarak elinde çok sevdiği kişiyi kaybeden yazarımız ciddi bir depresyon atlatmış ve uzun süre böyle kalmış. bir çok entryimde açık şekilde yazdığım üzere "kadın genellikle terk edildiği zaman acı çeker ve unutmakta zorlanır. onun harici evrimsel olarak unutmayı kolay beceren bir varlıktır." erkekse gelişse de her aşık olduğunda ve -salaksa kaybettiğinde benzer acıyı tekrardan yaşar. bakınız ilgili bazı entryim:
  (bkz: #68707858)
  (bkz: #66231014)

  açıklama: peki sonra ne olmuş, aylar sonra yeni biriyle tanışmış ve alfa dul olduğunu şöyle itiraf etmiş:
  (bkz: #69610508)

  --- spoiler ---

  ...geçen salı günü sevgilimden ayrildim. şu enterye girmesem aklima gelmezdi adam. hiç bir bitiş artik beni üzmüyor yipratmiyor.. en çokta buna şaşiriyorum ne ara ben bu kadar hissiz oldum.
  --- spoiler ---

  açıklama: gerçek anlamda alfa dula dönüştüğünün farkında bile olmadan itiraf etmiş.

  bunları önermiyorum ama benzer 10larca entry'den ve kendi yaşadıklarımdan çıkartılabilecek kesin sonuçlar var. eğer size aşıksa onu tekrardan kazanmak (veya acı çektirmek) istiyorsanız, ilişki bitme noktasına geldiyse, önce siz terk edin. böylece sizden kopamayacaktır, çünkü siz üstünken elindeki jack potu yani kazanılmış hakkı elinden almış oluyorsunuz fakat sizin de dengeniz bozulabilir ve bu ilişkiyi kurtarmanızın malesef tek yoludur. sonrasında atacağınız adımlarla tekrardan güçlü, vazgeçilmez bir alfa erkek olduğunuzu ispat edebilirsiniz. bu zorlu yoldan geçebilirseniz kadın size yüklediği bütün olumsuz özellikleri kafasında rasyonalize ederek sizi temize çıkartacaktır. tam tersi kadına terk etme fırsatı verirseniz, o kafasında çarpık uslamlamalarla sizin tam anlamıyla yanlış, ezik, uygun olmayan biri olduğunuzu kodlayarak, kesin olarak gidecek ve geri dönmeyecektir (bunu tercih ettiğim de oldu.). yani burada erkekten düşünce olarak ayrılıyor.

  bence oyuna girmemek ve doğru insanlar devam etmek en iyisidir fakat işin gerçeği kadınlar bizim kadar realist, geçmişe, kişiye ve zamana bağlı, sadık ve tutkulu kalamıyor. böyle kalabilmeleri için hep güçlü olmamız gerekiyor.
9 entry daha