şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • sadece coin olarak değil genel bir startup olarak en yüksek yatırımı alan projedir tezos.

    en başta 14 günlük süreçte topladıkları para bitcoin ve ethereum'un o dönemki fiyatına göre 240 milyon dolar. bitcoin cash'in çıkması ve bitcoin ve ethereum fiyatının o günden beri artmasıyla ellerinde tuttukları miktar 400 milyon dolar'ın üzerine çıktı. coin'in ne zaman çıkacağı henüz kesin değil. crowdsale sonrası 4 -6 aylık bir süre development süreci diyorlardı fakat bu da henüz kesin değil.

    şu anda hitbtc, bitmex gibi exchangelerde gördüğünüz alınıp satılabilen tezos token, futures, ıou olarak geçmekte. ıou = i owe you = sana borcum var

    yani hitbtc exchange'i crowdsale sırasında yüklü miktarda tezos aldığını ve kendi tezoslarını sattığını düşünebilirsiniz. fakat burada unutmamanız gereken nokta bu tezoslar şu anda futures. yani hayali. satın aldığınız tezosu kendi cüzdanınıza çekemezsiniz zira ortada cüzdan da yok, coin de çıkmış değil. iou token alırken satın aldığınız exchange'e güvenmek zorundasınız. exchange, gerçek tezos çıktığında kepenkleri kapatıp size coinlerinizi vermezse yapacağınız hiç bir şey kalmaz. bu riski göze alarak tezos iou alın ya da almayın. en iyisi gerçek tezosun çıkmasını beklemek söylenildiği gibi.
28 entry daha