şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
6636 entry daha
 • bugünlerde yiyor ama çalışıyor'a uğrayan futbolcu.

  daha 90'larda 2010'ların topunu oynardı, o yüzden hala aktif. ancak avrupanın en iyi 5 orta saha göbeğinden biri olmaya yetecek kadar kaliteli olmasına rağmen 2008'de, hem de 28 gibi bir futbolcu için zirve bir yaşta fenerbahçe'ye döndüğü gün bugünkü primcilerin, avantacıların, götü yayan tembellerin önünü açtı. para yerine avrupa futbolunda yer almak için savaşmayı seçseydi bugün türk futbolu kelebek etkisiyle başka bir noktadaydı belki de. avrupada oynamak, -hangi takım olursa olsun- kadroya her hafta girebilmek, formda kalabilmek vs vs göt ister. buradaki gibi kral değilsin, sistemin bir parçasısın sadece, sen olmasan başkası var.

  ama ne oldu? emre ülkeye geri döndü ve "ben inter'de newcastle'da oynamış adamım" tribiyle iki üç seneye kalmadan takımın arka beşlisini kurdu; yerli hegamonyası oluşturdular. kendilerini zorlamayan aykut istifa etmesin diye kapısında yattılar, işi sağlam tutan ve sıkı idman yaptıran ersun'u gönderdiler. emre'nin ersun gönderildikten sonra ismail'le kötü sonuçlar gelince "biz aslında yaz döneminde (ersun varken yani) düzgün çalışmadık şimdi onun acısını çekiyoruz" açıklamasını yapacak kadar pişkinleşmesi de aynı dönemdir.

  yaptığı bütün agresiflikler, nahoş tavırlar bir şekilde hoşgörüyle karşılandı, asla gerçek bir ceza çekmedi, hep laf olsun diye ceza aldı. altına alındığı bu korumaya diğer yerli futbolcular hep imrendi ve emre'nin izinden gitmeye başladılar. mental bozulmaların hep 2008'den sonraya denk gelmesi tesadüf değil. türk futbolcularının zihnini zehirledi emre.
  tıpkı bir dönem akıl hocalığını yapan hakan şükür gibi.

  alper, salih ve ozan, emre'nin 10 yıl önce başlattığı akımın bugünkü genç temsilcileri (bkz: #69625257). eski temsilcilerden selçuk şahin daha geçen gün yabancı sınırı getirilsin diye tweet attı.

  emre sadece fenerbahçe'ye değil, diğer takımlara da bulaştırdı hastalığını. selçuk, burak, semih, yasin vs ile galatasaray yıllarca yerli hegamonyasından çekti, istemedikleri her hocayı gönderdiler. şimdi allahtan tudor var da bunların bir kısmını gönderdi diğer kısmını da kulübede çürütüyor. beşiktaş ise son 5 yıldır kendi dertleriyle boğuşuyordu, iki senedir toparlanmış vaziyetteler ve işler iyi gidiyor, ama unutmasınlar ki emre'nin öğrencileri gökhan ve caner var takımlarında. fikret'in şenol'la arasının birazcık bozulup aziz'in yaptığı gibi futbolcuları hocanın önüne koymasına, veya bir sezon işlerin kötü gitmesine bakar bu işler, çok hassastır.

  arda da emre'nin temsilcisidir. araya barcelona girmese hemen gelirdi türkiye'ye. şimdi barcelona iki senedir sponsor hatrına kadroda tuttuğu ve artık daha fazla tahammül edemediği bu adamı göndermek istiyor, arda'nın ilk hedefi türkiye. ama galatasaray taraftarı allahtan bilinçlendi de arda'yı istemedi, hoş tudor zaten istemedi sistemime uymaz diye. ama ilk fırsatta kapağı yine türkiye'ye atmak isteyecektir, bu sezon olmadı 1-2 seneye muhakkak gelir, emre'nin newcastle macerası gibi daha alt düzey bir takımda biraz takılıp dönebilir. sonra gelip "ben barcelona'da oynamış adamım" triplerinde krallığını kurabilir.

  burak da emre'nin diğer bir temsilcisidir, fenerbahçe'de bir sezon emre'yle birlikte takılan burak daha sonra galatasaray'a gelince eski arkadaşı ve emre'nin diğer temsilcisi selçuk inan'la yerli çetesinin başını çekti. avrupaya gitmek yerine çin'e gitti, duramayıp yine kapağı türkiye'ye attı.

  uzun lafın kısası emre türk futbolcusuna kötü örnek olmuş, yabancı sınırı gelsin diye bağıranların bugüne ulaşmasındaki sebeplerden biridir.

  edit: link eklemesi
4873 entry daha
hesabın var mı? giriş yap