şükela:  tümü | bugün
 • 2000'li yılların en büyük trolüdür ve fark etmesi gereken merciler (rtük gibi) üzerinden yıllar geçmesine rağmen bunun farkına varamamıştır. şarkı sözlerinin erotik, klibin de seksi bir kayıt olduğunu herkes biliyor zaten ama sözlükte veya herhangi bir online mecrada söz edilmemiş bir gerçek ile sizleri aydınlatacağım. yıllardır içimde tutuyorum artık yeter, toplanın.

  öncelikle joi'nin ne olduğunu bilmeyenler için açıklayalım. joi, yetişkin film sitelerinde bir kategoridir. açılımı jerk off instructions'tır. bu kategoride genellikle soft kayıtlar olur ve genellikle bir veya birden fazla kadın oyuncu kameraya bakarak talimatlar verir. siteye girme amacınız doğrultusunda, hedefe ulaşmanız için size yardımcı olur. (merak edenler detaylı bilgi için şu tarafa gitsin, biz devam edelim.)

  şimdi efendim bu ablamız, nez başlığında da sayfalarca tartışıldığı üzere, türk erkeğini bir dönem televizyona kilitleyen ve sayfaları yabıştıran nevi şahsına münhasır bir yetenekti. sakın ha adlı şarkısı ve klibi kral tv'de dönmeye başladığında neler olup bittiğini, o döneme ergenlik yıllarında şahitlik edenlere sorun anlatsın sabahlara kadar.

  önce şarkıyı açıyoruz.

  - ilk 3 dakikanın sıradan bir 2000'ler başı şarkısı gibi seyrettiğini görüyoruz. aslında şarkı üçüncü dakikada bitiyor olması lazım normal şartlarda, ortalama bir şarkının uzunluğunun 3, hadi bilemedin 3 buçuk dakika olduğunu göz önünde bulundurursak.
  - bu ilk bölümde "az mı çektirdi bana" gibi yem şarkı sözleriyle yaşıt ergen arkadaşa bakıp "ehüheheühe" dedirtiyor. "oh, come on" naraları ve inlemelerle seyircinin beynine çeşitli sinyaller gönderip ikinci kısma mental olarak hazırlıyor.
  - ha bir de bol bol popoya doyuyor gözler. o günleri özlemle yad ettiriyor (hala).

  ne oluyorsa 2:45'teki oryantal performansından sonra oluyor, bir anda gidişat değişiyor.

  - öncelikle şarkının dili değişiyor.
  - ingilizce olarak "benim adım nez" diye giriş yapıp, "beni hisset, dokunma, sadece izle" gibi komutlar veriliyor.
  - sadece izle kısmını üstüne basa basa tekrarlıyor. bu esnada izlemek dışında hiçbir şey yapılmaması konusunda ısrarcı. tıpkı joi videolarda olduğu gibi. (bunu biliyor olmam tamamen genel kültür. yoksa zamanında meraktan seyrettiğimden değil.*)
  - 4:00 itibariyle "1, 2, 3... hazır mısın!?" diyerek izleyiciye harekete geçmesi için izin veriyor ve klip birden hızlanıyor. dans hareketleri sertleşiyor, kamera pan ve tilti falan siktir ediyor, zoom in-out'lar kontrolden çıkıyor ve sonsuz bir karmaşanın içine çekiliyoruz.
  - nez, "kameraya" daha öncekinden çok daha fazla kimlik yüklüyor, 4:30 sonrası iş çığrından çıkıyor ve nefes aldırmayan bir tempo artarak devam ediyor.
  - seyircinin, konuyu kapatması için ekstradan bir dakika veriliyor ve klip bir rahatlama sesiyle son buluyor.

  ve dostlar bütün bunlar bir (hatta birkaç) ulusal televizyon kanalında yayımlanıyor, aylarca. (şikayetçi değilim, yanlış anlaşılmasın. fark edilmediği için diyorum.) klip ile ilgili bin civarı şikayet yağıyor ama kurul, nez'in klibini sakıncasız buluyor. (zamanında yapılan ilgili ntv haberinin, google ön bellek bağlantısı.)

  az önce "nez ve joi" kavramları internette birlikte daha önce işlenmiş mi diye ararken daha da ilginç bir şeyle karşılaştım.

  asıl bomba geliyor... nez'in köpeğinin adı "joi" sevgili okur.

  işte bu da 2007 yılında joi adlı golden retriever cinsi köpeği ile ilgili haber. (10 yıldır yerinde duran link uçarsa diye ekran görüntüsü aldım, duruyor kenarda.)

  öyle işte. işim yoktu, evet.

  edit: imla.

  edit 2: bu entry için bir entry'm ile ilgili şimdiye kadar hiç almadığım kadar mesaj aldım. tebrik eden var, joi ile ilgili ayrıntılı bilgi isteyenler var. "aydınlanma" için utanmasa hesap numaramı isteyecek bazı yazarlar "ehüheheühe".

  edit 3: haberimi yapmışlar. lol. böyle ünlü olmak istemiyorum.

  edit 4: nez, ingiltere'de psikodrama okumuş (başlığa bakın, ne tür bir eğitim olduğunu öğrenince ilginizi çekecek eminim), psikodrama okuduğunu şu entry'den öğrendik , sabah'ın bu konuda 2002 tarihli haberini buldum.
94 entry daha