şükela:  tümü | bugün
189 entry daha
  • kimse kusura bakmasın ama ırkçı bir yanı falan yok bu adamın. bugüne kadar kendisine ırkçı diyen ben fritz gibi dallamaların nasıl ırkçılar olduklarını internet açığa çıkardı, şimdi clickbait'lerinin becerildiği bir dönemde hiçbir şart altında genç nesil tarafından okunmayan bir avuç mal, bir kelime duydukları için salya sümük saldırıyorlar hit kazanmak için. bunun bir hit kazanma yarışı olduğu hususunda kanıtlı güzellemeler arıyorsanız wall street journal denilen yalan makinesinin önceki dönemlerde ileri sürdükleri gerçek dışı pewdiepie haberleri akabinde j k rowling'in bile bu yalan haberleri paylaştığı bir dönemi önünüze sunmak gerekecektir.

    buradaki esas problem ecnebilerin adpocalypse dedikleri olaydır ki felix kjelberg kardeşimizin başını ağrıtan gerçek neden burada yatmaktadır. zira youtube algoritma konusunda fazlasıyla tembel, işe yaramaz; pazarlık ve blöf konusunda ise kesinlikle beceriksiz; iletişim hususunda ise sınıfta kalmış, ardında milyar dolarlık bir google olmasa üçüncü sınıf vasat bir video yükleme sitesi dışında hiçbir şey olmayacak berbat bir mecradır. bu mecranın beceriksizliği karşısında da kendileri için içerik üreten bireyleri koruyamayışları, haklarını savunmayı reddetmeleri gibi vakalarla gündeme gelmiş, en sonunda da akan kanı kaybetmeye başlamaları ile birlikte tavizi verip tabiri caizse "bitch" konumuna düşmüşlerdir reklam veren büyük şirketler ve reklam ajansları karşısında. bu noktadan doğmuş nihai sonuç ise felix müslüm kardeşimizin burada yediği nane gibi niyeti açık ve net bir biçimde ırkçılık olmayan vakaların dahi kendilerine reklam veren tarafların "triggered" konumuna düşüp hasar kontrolü mekanizmalarını devreye sokmalarıdır. böylelikle, niyet ne olursa olsun, bu tür vakalardan bütün youtube etkilenmektedir.

    bu da aslında bakarsanız youtube'un %90'ı için poetic justice'dır. üç beş oyun videosu atıp, iki şaklabanlık ve dört "eleştiri" ile karışık reaction peşinde koşan her geri zekalı patreon ve youtube ad'lerini karıştırıp yolunu bulmaya çalışırken bana sorarsanız olması gereken halt yerine gelmekte.

    buradan da hiçbri politik doğrucu mala ekmek çıkmaz. bariz bir biçimde pewdiepie kan kaybetmiyor, açıkça bu olaylar çerçevesinde hit kazanmaya çalışan medya organları ölüyorlar ve youtube balonu şiştikçe patlayacağı güne biraz daha yaklaşmış oluyor. müslüman dostu kjelberg hocaefendimiz ise çoktan parasını youtube'a yatırmaktan vazgeçmiş vaziyette. ağlamaya devam edebilirsiniz yani. nigger kelimesini de ne amaçla kullandığınız, kullanıyor olmanızdan daha önemlidir. buradan anlaşılması gereken dersi kafanız almıyorsa safe space'inize siktirip kaçabilirsiniz.

    "yılmaz savunucu", "ırkçılar destekliyor" veya "fan'ları" ile desteklenen ve hiçbir mantıklı tabanı bulunmayan argümanlar in 3... 2...
164 entry daha
hesabın var mı? giriş yap