şükela:  tümü | bugün
913 entry daha
 • vatan hainidir. asılma sebepleri, mahkeme tarafından açıklanmıştır ancak onlar buz dağının görünen kısmı. bizi abd'nin piyonu yapması, abd ve ingiltere istedi diye köy okullarını kapatması, kore'ye savaşa asker gönderirken meclise sormaması, darbe olacak diye göreve gelir gelmez genelkurmay başkanı ve onlarca generali emekliye ayırması, nato ne istediyse yapması neticesinde savaş sanayimizi sözde standartlara uymuyor diye traktör fabrikalarına çevirmesi veya kapatması, muhalefeti susturması veya meclise sokmaması, üniversitelere baskınlar düzenletmesi, halkı linçler için teşvik etmesi ve nice yaptığı şeyler sonunu hazırlamıştır.

  türkiye bugün bu halde ise bunun en büyük sorumlusudur.

  ekleme: bu yazının bu kadar ilgi çekeceğini düşünmemiştim. bari yazmadığım diğer suç ve ihanetlerini de yazayım tam olsun.

  -örtülü ödenek paralarını zimnetine geçirmek. bu asılma sebeplerinden biridir ancak bugün artık normal birşey olduğu için yazmadım.
  -6-7 eylülde azınlıklara yapılan saldırılardan haberi olduğu halde müdahelede bulunmaması. bu da idama götüren suçlarından biri.
  -devlet radyosunu siyasi çıkar için kullanmak. buda mahkemede suçlardan biri. buna gülmedim değil yani bugün trt belgeselde takke tanıtımı mevcut.
  -kırşehir'i ilçe yapması ki bunu herkes bilir. sen kimsin bir ili ilçe yapıyorsun? idam suçlarından.
  -yargı bağımsızlığını ihlal de suçlarından biri ama bugün oda önemsiz. bu da idama götüren suçlardandı.
  -tahkikat komisyonu kurup olağanüstü yetkiler vermesi. 15 kişilik komisyon 15 dp'li vekilden oluşuyordu. hem suçlama hem yargılama yetkisne sahipti. bu da mahkemede suçlamalardan biriydi.
  -chp mallarına haksız yere el koydurmak. ismet paşa'yı 10'un üzerinde oturama sokmamıştır kendisi.
  bunlar mahkemede kendisine yöneltilen suçlamalardı. köy okullarını kapatmak bu suçlar arasında değildi ama bugün bu suçlamalar tekrar düzenlense olurdu.

  menderes 10 yılda 43 kişiyi idam etmiştir. bazılarını halk önünde yapmıştır

  -1954 yılında yabancı firmalara petrol çıkarma izni vermiştir.
  -cezayir kurtuluş savaşında fransa'yı desteklemiştir. çok büyük bir müslüman önder olduğunu herkes bilir oysa ki.
  -4 yılda 240 yazarı karşıt yazı yazmaktan ötürü mahkum etttirdi ki o dönem pkk gibi bir örgüt olmadığına göre bu kişiler terörist olamaz. en fazla komunist rejim isteyen yazarlar olabilir.
  -imf'den ilk borcu alıp ülkeyi borç batağına sürüklemiştir.
  -tüm sanayi inkilaplarını abd'nin komunizme eğim yapacağına dair telkinleri üzerine durdurmuştur.

  daha bir sürü ihaneti var. konu uzmanı değilim. merak edenler araştırmalı çünkü dini siyasete alet edenlerin başıdır.

  düzeltme: türkçe kurallarını tamamen bilmediğim kesin ancak bazı cahillerin bu yazılanlara cevap olarak tarihsel gerçekleri değil, yazımda ki imla hataları üzerinden laf sokmaya çalışmaları haklılığımızı o kadar arttırıyor ki bu konu da teşekkür ediyorum. imla hatalarını mesaj yazarak uyaran yazar arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum ilgileri için.
429 entry daha