şükela:  tümü | bugün
  • metrobüste dilenen kız çocuğun yolculara sürekli dokunup para istemesi sonucu gerçekleşen olaydır. kız çocuğuna tokat atıldıktan sonra metrobüs iki farklı görüşe ayrılarak kavga etmeye başladı. bir taraf ne olursa olsun çocuk olduğunu ve böyle bir şeyin kabul edilebilir olmadığını söyleyip tepki gösterdi. diğer taraf da al o zaman evinde bak kaç saattir yapmadığı şey kalmadı vuruyor, devleti yönetenlerde suç bunların hepsi duygu sömürüsü diye cevap verdi.

    olayın doğruluk yanlışlığından ziyade malesef ki şahit olduğum bu olayda dikkatimi çeken durum biraz daha farklı. bildiğim bir şeyi tekrar hatırlamam neden olan durum şöyle ki; devletin aldığı kararlar, uyguladığı siyasi stratejiler halkımızı her geçen gün birbirinden daha da uzaklaştırıp, düşman yapıyor. birbirmizi dinlemiyor, anlamıyor, empati yapamıyoruz.

    çok yazık çok.

    edit: kanıt isteyen arkadaşlar her gün metrobüste bu ve buna benzer milyon olay gerçekleşiyor. kanıt ya da video istemek yerine metrobüse binmeni ya da hadi onu geçtim en basiti sokağa çıkmanı tavsiye ederim.asıl kanıtı canlı canlı gözlerinle görmen daha etkili olur sanki.
50 entry daha