şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
11034 entry daha
  • sağlıklı yaşam gibi futbol felsefesi olan hoca. nasıl ki abur cubur, tuz, şeker, sigara, alkol, hareketsizlik vb kötü alışkanlıkları terk eder etmez hemen ikinci gün sağlıklı bir bünyeye sahip olmayacak ve hayatınızın çok uzun sürelerine yayıldıktan sonra etkilerini görecek iseniz, aykut'un yöneteceği takımların da aykut'un istediği hale gelme süreci aynı şekildedir. bu da aykut'un düzleminde en az 8-10 senedir, üstüne üstlük sürekli yeni gelişimlerin yaşandığı futbol dünyasında bunun başarı getireceğinin garantisi asla yoktur.

    zamanın iyice daraldığı ve saniyelerin bile inanılmaz önem kazandığı günümüz dünyasında büyük olduğunu iddia eden hiçbir kulüp bir teknik direktöre bu süreyi vermez. başkan vereyim dese taraftar vermez, taraftarın gönlü verelim dese koltuğunu düşünen başkan vermez. alex ferguson eskidendi, ve bir taneydi. henüz büyük olmayan ama proje dahilinde yönetilen takımlar bile belli bir süreden sonra hocaları-antrenörleri değiştiriyor, kabuk değiştiriyor, üstüne koyup gelişiyor, bir mühendislik icra ediyor.

    dünya hız-etki ilişkisini birlikte yürütenlerin kazandığı bir yer oldu, uzun vadeli sabrın yerini kolektif anlayış aldı ve tek bir kişinin planlarından çok ekip içindeki farklı fikirlerin harmanlandığı projeler başarılı oluyor, yöneticiler bile artık işin her alanına hakim olmaya çalışmıyorlar, enerjilerini ve zamanlarını farklı fikirleri iyi süzgeçten geçirip bunları doğru şekilde yoluna sokmaya harcıyorlar. biz ise hala bir kişinin kafasında sabitlediği doğruları ekibindeki elemanlara dikte ettirerek yaptırmaya çalıştığı sistemde takılıp kalan aykut gibi hocaların uzun vadede başarılı olacağını düşünüyoruz.
11069 entry daha