şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • 2 gün evvel, 4 ekim 2017 tarihinde ilk yapay uydu sputnik 1'in uzaya fırlatılışının 60ncı yıl dönümüydü.

  60 yıl... işte senin gerideliğin.

  avrupayı yakalayabilmek için yeterli teknoloji veya eğitime sahip misin? en popüler şey olan kendi telefonunu tamamen üretebiliyo musun mesela? kaç tane "patent"in var?

  elektronik konusu biraz komik oldu çünkü çok kötü haldeyiz, geçelim; yüksek nitelikli çeliğin yok. soda şişesini bile "ithal" ediyosun. iğne üretemiyosun, "toplu iğne" çinden geliyor.

  et ithal ediyosun. hayvan ithal ediyosun. hayvan yemini bile kendin üretemiyosun, onu bile ithal ediyosun. tarımda verimin yok.

  baştan alalım; teknolojin yok, en basit üretimin yok, hayvancılık ve tarımın yok.

  neyin var?

  yol var, tokiler var, binalar falan var. devlet olarak tarihte görülmemiş vergilerle yaratığın havuzdan yandaş "zengin"ler yaratmak haricinde hiç bir vasfın yok ki bu zenginler zorlama olduğu için ikinci nesil devamı da yok.

  neyle geçicen avrupayı? avrupadan satın aldığın üretimi durdurulmuş 5 yıllık otomobil tasarımıyla mı? 2023 de benzinli araç üretimini durdurmayı planlıyor, marsa koloni kurmayı hedefliyor herifler, senin vizyonun ne?

  vizyonun ne?

  "büyük türk imparatorluğu"...

  sen mevcut ülkeyi yönet de, sonra büyüğünü küçüğünü imparatorluğunu düşünürsün.

  bu eğitim sistemiyle 30 yıl sonra ancak avrupa komşusu somali olursun. bulgaristan da türk kadınları 1800 euro diye haber yaparlar. gavur kulu olma yolunda emin adımlarla ilerlerken kurulan hayaller şok edici gerçekten.
145 entry daha