şükela:  tümü | bugün
 • 5816 sayılı kanundan haberdar olan ve dahi bu kanunu protesto etmek (?!) amacıyla iki adet kendini bilmez tarafından gerçekleştirilmiş eylemdir. gereken neyse yapılmalıdır.

  video

  * küfürü edenlerin twitter adresi
  * youtube videosu

  geriye sadece isimlerini bulmak kaldı.

  benim fikrime göre atatürk'ü koruma kanunu düşünce özgürlüğü çerçevesinde eleştirilebilir. ama bunun yolu sevsen de sevmesen de bu toprakları korumak için savaşmış bir komutan ve küllerinden yeniden doğmuş bu ülkenin kurucusu olan lidere, mustafa kemal atatürk'e hakaret etmek değildir. her şeyden önce herhangi birine küfür etmek bile suç iken insan olmasının yanında bir değer ve fikir olan atatürk'e küfür etmek alenen saygısızlıktır, terbiyesizliktir, hukuksal açıdan da suçtur. bu kanunu çiğnemenin cezası hapistir. bu başlığı açarken amacım bu olayı yaymak ki, bu insanların isimleri ortaya çıksın ve savcılığa gidip güzelce şikayet edeyim.

  düzenleme: twitter adresi eklendi. ayrıca zaten videoda kanundan haberdar olduklarını belli edip ardından küfür ediyorlar, twitter'da da "gel bizi dava et" demişler. bu adamlar resmen tutuklanmak için uğraşırken bir yaptırım uygulanmazsa nerede kaldı hukuk devleti?

  duzenleme2: bizler misil misil uyurken herifler hesaplarini silip kacmislar. tweetlerinde "gel bizi dava et" diyorlardi. yememis galiba.

  düzenleme3: hesabın adını değiştirip tweetleri koruma altına almışlar ahahasjsjk.
44 entry daha