şükela:  tümü | bugün
1147 entry daha
 • sevgili ios kullanıcıları, hemen moral bozmayın. apple'ın züke züke zorla yeni ios'u yüklemesine izin vermeme hakkınız da var. bunun için aşağıdaki yöntemi uygularsanız bir daha ota update almayacaksınız.

  öncelikle ciahzımızı ios 10.3.3'e güncelliyoruz.
  1- ayarlar > genel > saklama alanı/icloud kullanımı sekmesine geliyoruz.
  2- saklama alanı kısmından alanı yönet diyoruz.
  3- "ios 11" güncelleştirmesine tıklıyoruz ve güncelleştirmeyi sil diyoruz.
  4- güncelleme henüz indirilmemiş olabilir. bu yüzden eğer "ios 11" i görmezseniz direk bir sonraki aşamaya geçiyoruz.
  5- safariyi açıp hikay.github.io/app/noota.mobileconfig adresini kopyalayıp yapıştırıyoruz. profili yükle sekmesi açılacak. yukarıdan yükle diyoruz. (bu profil cihazı apple ota sunucularına apple tv miş gibi gösterdiğinden ve tvos 11'inde artık yeni bir beta sürümü çıkmayacağından telefon bundan sonra ota güncelleştirmesi almayacak)
  6- telefonu yeniden başlatıyoruz. ayarlar > genel > yazılım güncellemesi'ne giriyoruz ve tada > "ios 10.3.3 yazılımınız güncel" mesajıyla keyif kahvemizi içiyoruz

  bonus: tekrar ota güncelleştirmelerini açabilmek için ayarlar > genel > profil > tvos 11 beta software profile > profili sil > yeniden başlat yöntemiyle sil baştan hiç birşey olmamış gibi takılabilirsiniz.

  tanımsız olmaz: benim bile çok fazla inanmadığım planlı eskitme konusunda ikna etmiş kullandığım iphone 6s+ cihazı ios 7 yüklenmiş iphone 4'e dönüştüren kağnı gibi bir mobil işletim sistemi. üstelik 2009'dan beri tüm major güncellemeleri dfu mode da sıfırdan kurup yeni bir telefon olarak ayarlamış olmama rağmen. olmamış apple sıfır otur.

  edit: bugün itibariyle (bkz: 13 ekim 2017) bu siteye göre sadece iphone 6s için 10.3.3 sürümüne geri dönüşler şimdilik açık. diğer cihazları (iphone 6s plus dahil) ios 11'e güncellemiş olanlar maalesef geri dönemiyorlar.
623 entry daha