şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
19356 entry daha
 • akıllı telefonlarımıza birkaç program yükleyerek onları amacımız dışında da kullanmamızı sağlayacak uygulamalar var:

  mesafe ölçer:
  uygulama: size up
  android ve ios için yapılmış olan (bkz: sizeup) uygulaması ile mesafe ölçümü yapabilir, telefonumuzu cetvel olarak kullanabiliriz.

  televizyon kumandalarının kızılötesi gücünü ve pil durumunu öğrenme:
  araç: kamera
  kumandalarınızın pili mi bitti yoksa bozuldu mu anlamak için, telefonunuzun kamerasını açarak kumandayı bu noktaya doğrultup tuşlarına basabilirsiniz. kumandanın ucundan kameraya kırmızı veya pembemsi bir ışık geliyorsa, kızılötesi sinyalinin düzgün çalıştığı ve pillerin azaldığı anlamına gelir. hiçbir ışık görünmüyorsa, sorun kumanda da olabilir.

  telefonumuzu dokunmadan yönetmek:
  uygulama: wave control
  yemek pişirirken veya temizlik yaparken telefonunuza dokunmadan kullanabilmek mümkün. yeni bir şarkı ve video başlatmak veya aramaları cevaplamak isteyebilirsiniz. (bkz: wave control)'ü cebinize indirin yeterli. gerekli talimatlar çerçevesinde kontrol yine sizde.

  ***telefonunuzu müthiş bir navigasyon aletine çevirebilirsiniz, bunu kesinlikle sözlük ahalisi indirecektir:
  uygulama: hudway go
  arabanızı karanlık bir ortamda sürüyorsanız, gps ihtiyacınızı direkt aracın camına yansıtabilirsiniz. telefonunuza indireceğiniz bu uygulama sayesinde sürüş hızı ve diğer özelliklerin yer aldığı ileri teknoloji bir gps sizlerin olacaktır.
  şöyle bir görüntü ortaya çıkacak

  pc'den mesajlarınızı yönetebilirsiniz:
  uygulama: sms from tablet & mms texting message sync
  dostlarım bu uygulama sadece android için geçerlidir.
  telefonunuzun pili beklediğinizden daha hızlı bitebilir. arkadaşlarınızı veya yapacağınız iş görüşmelerini devam ettirebilmek için telefonunuzu bilgisayarınızla senkronize edebilir ve sms, mms’lerinizi e-postanızdan yönetebilirsiniz.

  adamlar işi abartmış karar vermede çıkmaza girdiğimiz zaman bize yardımcı olacak bir uygulama geliştirmişler; bakıyoruz:
  uygulama: android için --> decision crafting
  uygulama: ıphone için --> choice map
  kararlar konusunda sürekli sıkıntı mı yaşıyorsunuz? ilk buluşma için restoran veya sinema arasında kararsız mı kaldınız? seçeneklerinizi belirleyin ve uygulamanın sizin için en doğru kararı vermesini bekleyin.

  türkiye'de herkese lazım:
  uygulama: android için var sadece --> bsafe: personal safety app
  ülkemizde bu sorunun yaşandığını kabul etmemiz gerekiyor. kadınlar akşamları evlerine giderken korkuyorlar. bu sorunu çözmenin yollarını aramalıyız elbette, ancak onları daha güvenli hale sokmak için bir uygulama önermeden edemeyeceğim. telefonu acil duruma alarak nereye gittiğinizi, sesinizi ve videonuzu anlık olarak kaydeden uygulama, eğer kendisini kapatmazsanız tüm bu bilgilerinizi belirlediğiniz arkadaşınıza gönderiyor. ayrıca sahte arama gibi seçenekleri ile sizi zor bir durumdan kurtarabilir. umarım hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsınız. uygulamanın ios versiyonu ne yazık ki ülkemizde henüz yayınlanmadı.

  iyi günler...

  edit: iyelik eki eklememişim...
7336 entry daha