şükela:  tümü | bugün
113 entry daha
 • isteyene: dizinin analizi ve eleştirisi

  bence, yapılmış en ama en iyi çizgi dizidir. bir sürü çizgi dizi izlemiş olmama rağmen aralarında en gerçekçi ve en çarpıcı dizi bojack horseman.

  bilirsiniz, çizgi diziler genelde absürt hikayeler barındıran, fantastik şeylerin olduğu yapımlardır. f for family ve bob's burger ise bunlardan ayrılır. aynı şekilde bojack horseman da. bojack, diğer ikisine nazaran fantastik bir evrene sahip olmasına rağmen içerisindeki her şey olağan. yani; normal hayatımızda yaşayabileceğimiz şeyler.

  bojack, öyle bir karakter ki her şeyi isteyen ama bunları neden istediğini bilmeyen ve ulaşınca da vazgeçen ilginç biri. bazen kendimi bojack gibi hissediyorum. çok şeye ulaşmaya çalışıyorum ama sonra oturunca yahu ne gerek var, neden yaptım diye kendime soruyorum.

  dizi, hollywood dünyasını gerçekten de harika tiye alıyor ve bojack'in kendisi ve etrafındakilerle hayattan çok güzel kesitler sunuyor. bunu da hayvanları insanlaştırıp olabilecek etkiyi maksimize ediyor. gerçekten muazzam.

  şöyle bir tespit sıçmak istiyorum: problem insan olmak. hayvanlar da insan olunca binbir türlü dertleri oluyor. 4 ayak üzerinde kaldığında her şey kolay. ama 2 ayağa döndüğünde bir sürü dünyevi derdin olu veriyor.
997 entry daha