şükela:  tümü | bugün soru sor
480 entry daha
 • bin defa daha yana yikila tanim ve örnek verebilecegim, her günüm, her gecem...
  gündüzleri gri, su yesili, masmavi ve baharda erguvan rengi, geceleri sari ve siyah olan sehrim. özlemenin ayri, kavusmanin ayri, küfretmenin ayri oldugu hiçbir duyguya benzetilemeyecek denli yogun bir yasamak hissi.
  isyaniniza isyan, kucaklanasi buldugunuz her seye kucaklanma hissi verir..
  grilerinize renk, renklerinize solukluk verir. ne zaman çiksaniz bir kösesi tutar sizi, karsi kiyiya atar, ayni rotada geçirdiginiz binlerce günün her birini birbirinden anlamli yapar..
  istanbul: kampüste sincap, sultanahmet'te tavsan, altinkum'da gece vakti tilki, taksim'de sokak köpegi, e-5te at, tarlabasi'nda yavru kedi, vapurda marti, ortaköy'de kirpi, tem'de inek, meydanlarinda güvercin, hemen ayaginizin dibinde balik...
  istanbul gülümsemek, aglamak, küfretmek ama dimdik ayakta kalmak.. istanbul hayranlik her bir saniyeye...
  istanbul "maç kaç kaç?", istanbul "üsüyeceksin bacim", istanbul " kolay gelsiiin", istanbul "siktir", istanbul "canim", istanbul bastan basa yasam.. istanbul yara, istanbul trafik isiklarinda yandaki arabada söför koltugunun yaninda oturan gramafon... istanbul titreten soguk, o soguga cevabenki sokulus bir yerlere.. istanbul sokak çocuklari, istanbul tinerciler, istanbul arabalarin aynalarindan parlayan günes, istanbul bahar dallari, istanbul insaatlar, istanbul yikim emirleri, istanbul eski büyülü konaklar..
  bebek waffle, sariyer kösk, bakirköy yuva, emirgan kiralik ev ilani, cihangir hayal, besiktas anilar -pide ramazan vakti, öpücük uzaklar'in önünde-, tarlabasi fotograf, bayazid kalabalik, maslak uzak, bebek gülümseme, ortaköy aliskanlik, taksim yuva, asiyan mezarlik, kadiköy kaçis, bostanci kaçamak, adalar bosluk, sahil yolu gülümseme, eminönü tarih, göztepe burun kivirma, bahçelievler tiksinti, mecidiyeköy gri bir pislik, sarigazi o da ne, etiler acima, armutlu mücadele, feriköy tarih, beykoz aile, kanlica yogurt, kalender orduevi, yeniköy manti, ataköy zeytinyagli dolma, sisli arkadas, unkapani geçis yolu, kartal taa nere...
  binlerce çagrisim, binlerce yolculuk, binlerce fotograf, binlerce deneme...
  kötü olan her seyin iyiyle içiçe oldugu...yasamanin en somut hali. pis, kirli, güzel, büyülü, yalin...
  tarihle, zamanla, kanayan yara, bulanik, kusmuk, yerde lale, gökte kus: yalin açik. oldugu gibi..
  istanbul: gerçek.
  istanbul: güzel.
8009 entry daha