şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
 • 130 dakikalık, 2018 yapımı film.

  6 / 10.

  aslında 12 strong'ta bahsedilen askeri operasyon sıradan bir operasyon değil ve operasyonun akışı ve planlanması sürecinde gerçekten sıradışı ögeler var fakat filmin genelinde senaristler ya da yönetmen nicolai fuglsig bunu etkileyici ya da sinema diline büyük bir başarıyla uydurarak sunabildiğini söylemek güç olabilir.

  abartıdan ya da izleyiciyi rahatsız edecek "naralardan" çekinilmiş senaryoda, bu olumlu fakat kurgu kısmına müdehalenin azalması türü sevmeyen potansiyel bir izleyici için filmi belgesel ya da sıradan bir modern savaş dramasından öteye taşıyamamış. müzik kullanımının da abartısız ve genel konseptle uyumlu.

  tamamının new mexico'da çekildiği filmde kadro ise fena değil aslında. chris hemsworth, michael shannon, michael pena öne çıkan isimler ama genel olarak hemsworth üzerinden ilerleniyor. raşid dostum ise iranlı navid negahban tarafından oynanmış.

  sonuç olarak yetkin geniş açı sekanslar da barındıran, tüm dünyayı etkilemiş ve etkilemeye devam eden; en çok da milliyet gözetmeksizin sivil halklara acı çektiren terörizm konusunda yakın geçmişten gerçek bir hikaye 12 strong. sonu gelmeyen global ve kanlı bir dert; çok daha iyi işlenebilirdi, bu da son not.

  her eve imdb
15 entry daha