şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
 • en fazla %7'dir, emsali genç parti'dir.

  kurulması ve kurtulması için binlerce askerimizin şehit olduğu, uğruna senelerce savaşılan cumhuriyetimizin en temel taşı olan seçme ve seçilme hakkının fiili tezahürü olan oyunu 50 liraya satan en az %25-30 luk bir insan topluluğu var bu ülkede. ve ilginç bir şekilde genç parti'nin oy oranı %7 de kaldı.

  genç parti'yi size şöyle anlatayım, bizim 20.000 kisilik ilçenin belediye başkanı genç partiden m.v. adayı oldu zamanında, sırf bu yüzden ebru gündeş, ibrahim tatlises, hakan peker gibi isimler gelip konser verdiler burada küçük bir çay bahcesinde. millet "aa bu akşam petek geliyormuş boşver" diyecek moda girmişti ki bu insanların o dönemden önce herhangi bir ünlüyü canlı gördüklerini sanmıyorum.

  velhasıl böyle bir variyet, böyle bir lüks bile bu paracı topluluktan ala ala %7 aldı, varın akşener'in hali ne olur siz düşünün.

  hem de genç partinin adı güzel, lideri karizmatik ve kurulduğu ortam çok çalkantılı bir ortamdı. başarı için her şansı varken bile %7 aldı.

  tabi inşallah ben yanılırım. inşallah akşener ve ekibi ülke siyasetine renk getirirler ve en azından mecliste kendilerine yer bulabilirler.
1058 entry daha