şükela:  tümü | bugün
27 entry daha
 • başka sinema'nın küçük şehirlere en güzel katkısı olan kars sinema topluluğunun çarşamba günü sunacağı güzel film.
  editleyeceğim izlediğimde. ancak izmir ankara arası ve mavi tren olması bile izlemek için değer. yazarları ve oyuncularına değinmiyorum bile!

  edit: yorum: mavi tren ve yolcuk için izlenmesi gereken bir film. katılıyorum!
  beni uzaklardan çocukluğuma götürdü. hatta trenle gezme tutkumu da arttırdı diyebilirim. aklımda deli planlar var sayesinde.

  kars sinema topluluğu sayesinde pelin esmer ve yiğit özşener ile birlikte izledik. bu arada yiğitcim, salona girerken iç çeken bir arkadaş vardı o bendim.***

  film tam barış bıçakçı kitabı gibiydi. bunu söyleyenlere katılıyorum. salondaki her insanda farklı yorumlar, farkı duygular oluşturdu. film boyunca kullanılan şiir de barış bıçakçının şiiriymiş. keşke filmin de kitabını yazsalar çok güzel olur.
  dikkat ettiğim ve yazmak istediğim pek çok ayrıntı var ama spoiler vermek istemiyorum. gidin bir şekilde izleyin bu filmi. ayrıntıların özellikle dikkat çektiği çekimler ve güzel müzikleri kulağı doldurdu. bu arada müzik olması için yalnızca müzik aletine gerek olmadığını, doğanın ve eşyaların kendi seslerinin de en güzel tamamlayıcı müzik olduğunu anlatan bir film olmuş.
  ben filmden çıkarken öykü karayel'in çocukluğunu, başak köklükaya'nın ruhunu, yiğit özşener'in hayatını anlayarak çıktım. kendimce güzel empatilerim ve bakış açıları farklarım oldu.
  son olarak yazın bu filmi festivalde izlemediğime pişman oldum.
317 entry daha