şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sayın türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı!

  bu benim size yazdığım ikinci mektup. http://rerererarara.net/…erdogana-mektuplar--126330 bu linkteki ilk mektubumda olduğu gibi, bu mektubu da yazmamın nedeni yabancı sınırı ayrımcılığı.

  size şu anki yabancı kuralı hakkında, bilgi vermek istiyorum. şu anki yabancı kuralı 14+14'tür. yani takımlar kadrolarında 14 türk ve 14 yabancı, toplam 28 kişi bulunduracaklar. maçlarda da ilk 11'lerinde, istedikleri kadar yabancı oynatabilecekler. yani kimse kimseye türk futbolcusu oynatmayacaksın demiyor. isteyen her maça 11 türk ile çıkar. isteyen her maça 11 yabancı ile çıkar.

  bu noktada size bir soru sormak istiyorum. niçin takımlar maçlara türk değil de, yabancı futbolcular ile çıkıyorlar? cevabı sizin cümleleriniz ile vermek istiyorum. ampute milli takımımız, avrupa şampiyonu olduktan sonra sizin de malum kalitesiz türk futbolcular için söylediğiniz gibi; çünkü bunlar ruhsuz.

  https://twitter.com/…fano/status/750981361146757120 bakın bu linkte şu an milli takımlar teknik direktörü mircea lucescu şöyle diyor: "rusya'da yabancı oyuncuların sınırı bir hatadır, sporun özü olan rekabeti yok eder."

  aynı mircea lucescu bu linkte http://www.gazzetta.it/…lhanoglu-230385724152.shtmltürkiye cumhuriyeti'ne gelince yan çiziyor. bu röportajda üzerine vazife olmayarak "ligde yabancı sayısına limit getireceğiz. doğu ülkelerinde bunu yapmadan olmaz" diyor.

  açık konuşayım. bu millet bunu yemez! bir de bunun oğlu var yunanistan'da paok'u çalıştırıyor. açın bakın. oğlu paok'ta 1 tane bile yunan oynatmaz. 18 kişilik kadroya aldığı yunan sayısı 2'dir. son aek maçında kadroda 2 yunan vardı. birini ikinci yarı çıkardı. diğerini oynatmadı. her maçta da böyle yapıyor. mircea lucescu, ukrayna'da shakthar donetsk'i çalıştırırken, ilk 11'de 9 brezilya ile oynuyordu!

  koskoca türkiye cumhuriyeti'nin şu anki teknik direktörü mircea lucescu gibi bir yalancı olmamalı! ben vergisini ödeyen bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu kabul etmem.

  size türk futbolu hakkında, önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. futbol camiasındaki kötü niyetli futbolcu, yorumcu, menajer, yönetici ve başkanlar sizin onlara karşı olan iyi niyetinizi istismar ediyorlar! sizi maddi çıkarları için kullanıyorlar! sizi sevmedikleri halde, sizi seviyormuş gibi yaparak istediklerini elde etmeye çalışıyorlar! ve ne yazık ki sonunda kaybeden siz, biz yani türkiye cumhuriyeti oluyor!

  bunların yabancı sınırı ayrımcılığı istemelerinin tek nedeni bu! çünkü 100.000 euro bile etmeyecek yerli ruhsuz futbolcuyu, yabancı sınırı varken 5 milyon euroya satmaya çalışıyorlar! o paraları da başta anadolu kulüp başkanlarının, kara para aklamak için kullandıkları hakkında ciddi söylentiler var. bu hainlerin, ülke ekonomisine vurdukları darbeleri tahmin etmek zor değil.

  biliyorsunuz önümüzdeki yaz rusya'da dünya kupası var. ama a milli takımdaki, ruhsuzlar yüzünden biz orada olamayacağız. dünya kupalarında, yarı final ve final maçlarını protokol tribününde liderler de izlerler. dünya kupası'nın favorileri almanya, fransa, ispanya, ingiltere(ki hiçbirinde yabancı sınırı ayrımcılığı yoktur) gibi ülkelerin liderleri yarı final ve final maçlarını tribünden seyredecekler. ev sahibi oldukları için putin de onları yalnız bırakmayacaktır.

  ama siz türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı olarak orada olamayacaksınız. bunun tek sorumlusu ruhsuz futbolcu, üretilmesine neden olan yabancı sınırı ayrımcılığının yıllardır türkiye'de olmasıdır! bakın size söz veriyorum. yabancı sınırını tamamen kaldıralım, en geç 3 sene sonra bir türk takımının şampiyonlar ligi şampiyonluğunu, en geç 2 dünya kupası sonra da en az yarı final milli takımda size vadediyorum.

  1923'den beri türk futbolu, kalitesiz yerlileri sadece türk pasaportu var diye, kural ve sınırlamalarla zorla oynattığı için şampiyonlar ligi şampiyonu, dünya kupası şampiyonu olamadı. bir türk takımı yabancı sınırı ayrımcılığı tamamen kalkmadan şampiyonlar ligi şampiyonu olamaz. bunun için sahadaki 11 yabancı olacak. ama yedek kulübesi de aynı kalitede yabancılardan olacak. bunlardan torpilsiz, yaş küçültmesiz, hakkıyla, çalışarak formayı kapan türk futbolcu da, avrupa'da aynı şekilde futbol oynayan türk futbolcularla milli takımda dünya kupası'nı alacak.

  bakın rusya futbol federasyonu'nun, bir skandalını anlatmak istiyorum. rusya güya 2018 dünya kupası'nda başarılı olmak için yabancı sınırını 5'e düşürdü. şu an milli futbol takımları çok kötü ve formsuz durumda. iddia ediyorum. sırf yabancı sınırını 5'e düşürdükleri için, rusya gruptan bile çıkamayacak.

  türkiye atletizm milli takımı'nın, neredeyse tamamı afrikalılar başta olmak üzere yabancılardan kurulu olduğunu da hatırlatmak isterim.

  önceki mektubumda yabancı sınırı ayrımcılığının niçin olmaması gerektiğini uzun uzun anlattım. bu mektubumda da ekleme ve güncellemelerle bunları pekiştiriyorum. umarım danışmanlarınız bu konuda sizleri haberdar ederek, yabancı sınırı ayrımcılığı gibi yanlış bir karar alınmasına, aramızdaki mektup diplomasimizin engel olmasını sağlarlar.

  inanın üç beş kötü niyetli anadolu kulübü başkanının, kendini bilmez menajerlerin, kalitesiz yerli futbolcuların iyi niyetinizi istismar edip, haksız yere milyon euroları cukkalamasına neden olacak yabancı sınırı ayrımcılığı için, milyonların oyunu kaybetmeye değmez. türkiye'nin %99.9'u yabancı sınırı ayrımcılığına karşı.

  ben bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak görevimi yapıyorum. yabancı sınırı ayrımcılığının, zararları ve gelmemesi konusunda herkesi uyarıyorum.

  hatta türk takımlarında, türk futbolcu oynatmanın tamamen yasaklanması türkiye cumhuriyeti menfaatinedir. zira dünyanın dört bir köşesinde futbolculuk yapan, gurbetçi türklerin sayısı a milli takım kurmaya yeter de artar. hem de daha güçlüsünü ve ruhlusunu...

  #yabancısınırınahayır
  #yabancısınırıırkçılıktır
  #yabancısınırıtamamenkaldırılsın
  #yabancısınırıvarsabizyokuz

  imza
  571 1071 1453 1881 1905 1919 1923