şükela:  tümü | bugün
630 entry daha
 • başarılarının ardında (bkz: danny ainge) isimli gangsterin olduğu takım. bu sıfat son derece uygun çünkü resmen diğer takımlardan haraç kesiyor.

  2007'de takımın yıldızı p.pierce sakatlanınca ligi son sırada tamamlayan takımı elinde ne var ne yok k.garnett ve r.allen için takas ederek 2008'de şampiyon yapmıştır. şampiyon kadroyu 2013'e kadar korumuş bu arada bir nba finali,1 konf. şampiyonluğu , 2 konf. yarı finali daha başarılara eklenmiş.

  2013'te ilk turda elenen takımı elindeki yıldızlar halen değerliyken takas etmiş.(koç dahil) şampiyon takımı tamamen dağıtmış rondo üzerine takım kurmaya karar vermiştir. takas ettiği oyuncular karşılığında gelen oyuncuları da başka takaslarda kullanıp birçok ilk tur draft hakkı, b.nets'in tüm geleceğini almıştır. takas ettiği yıldızların tamamı düşüşe geçmiş b.nets'e sadece iki playoff katılımı başarısı getirmiştir.

  takımın başına o zamanlar çok da tanınmayan ncaa koçu olan b.stevens'ı getirmiştir ki kendisi kısa sürede genç yaşına rağmen g.popovich, r.carlisle, m. d'antoni vs. ile kıyaslanmaya başlamıştır.

  r.rondo'nun gelişiminin durduğunu fark edip onu da dallas'a itelemiş. ucuz parçalarla kurduğu takımına (i.thomas için m.thorton+draft hakkı; j.crowder+draft hakkı için r.rondo vs.)2013-2016 arası draftlardan gelen yan parçalar eklemiş, bu süreçte sadece bir sezon playoff dışı kalıp 2016'da normal sezonu lider tamamlayacak kadro kurmuştur.rondo,thorton da diğer takas ettiği oyuncular gibi iflah olmamıştır. takımı ise şampiyonluk radarına girmiştir.

  2017 sonunda draftlardan gelen oyuncuların şampiyonluk için yeterli olmadığını farkedip takımı bir üst seviyeye çıkarmanın derdine düşmüş; senelerdir top-3'ten seçim yapmasına sebep olan b.nets'in draft hakkı+sakat i.thomas+ j.crowder'e karşı k.irving'i almıştır ve her zamanki gibi takas ettiği oyuncular düşüşe geçmiştir, takas ettiği draft hakkının değeri düşmüş, aldığı oyuncu;k.irving ise seviye atlamıştır.

  doğu şampiyonuyken ilk sıradan seçim yapması yetmiyormuş gibi bir kazıkta 76'ers'a atmış; j.tatum'ın m.fultz'tan çok daha iyi olduğu halde üçüncü sıradan seçileceğini bilip birinci sıra hakkını üçüncü sıra hakkıyla değişip ekstra draft hakkı kazanmış. 3. sıradan bu sezonun en iyi çaylağını seçmiştir. tabi takas ettiği m.fultz da d.ainge'nin takas ettiği iflah olmayan oyuncular listesine eklenmiştir.

  karşılıksız adam verse uzak durulası gm'e sahip takım.
511 entry daha
hesabın var mı? giriş yap