şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
3615 entry daha
 • günlerdir basılan tether'leri omni explorer'da takip ediyorum ve yapılan market manipülasyonuna açıkça şahidim. 500 milyon dolarla 100 milyar dolarlık bitcoin mi etkilenir diyenlere cevabım açıkça evet. bunun adı zincirleme tepkime arkadaşlar. basılan tether'ler yola çıkıyor, bitfinex,bittrex,poloniex,binance gibi büyük hacimli tether kullanan borsalar bunları kapışıyor. bu marketlerde pump başlıyor. bu marketlerde fiyat arttıkça coinbase/gdax türevi gerçek dolar kullanan büyük hacimli marketlerle aradaki makas açılıyor. bu makastan arbitraj yapmak isteyenlerce kullanılmaya çalışılıp makas aynen kapatılıyor. al sana bitcoin'in fiyatı 6500'de 7500'e bir gecede nasıl fırladı.

  bu tether işi çok pis patlayacak, o belli oldu. herifler de farkında patlamadan önce vurabildiği kadar vurmaya çalışıyorlar. segwit2x de iptal oldu zaten. btc pozisyonumu tamamen kapadım. çok büyük ölçüde ether'e döndüm. bitcoin cash'i kesiyorum bu aralar. hakikaten bitcoin'in tahtına o oturacak gibi hissediyorum.

  ancak bu tether tezgahı ne zaman ve nasıl patlar, bütün market nasıl etkilenir hiç bilmiyorum. tetikteyim.

  edit: az evvel 30 milyon tether daha bastılar 7100'den 7300'e fırladı. https://twitter.com/bitfinexed saat gibi çalışan sinyaller gönderiyor son bi kaç zamandır.

  edit2: bi 30luk yetmemiş hemen ardından bi 30 daha basmışlar ama pump bence bitti-düzeltme: yok o basma değilmiş aynı 30luğu yollamışlar başka hesaba benim (grant token/simple send) dikkatsizliğim-. s2x iptal haberiyle btc istedikleri gibi pompalanamıyor. gelen para altcoinlere kayıyor. omni'den takip etmek isteyenler için link http://omnichest.info/…bsjgftrxabugr2jacwruklktzdiq bu dramadan en karlı bitcoin cash çıkacak gibi.

  edit3: tahminim şimdilik tuttu. bitcoin cash alanlara hayırlı uğurlu olsun. pump and dump mı yoksa repricing mi tam emin olamadığım bi durum var. siz kârınızı sağlama alın her türlü.
9276 entry daha