şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
 • hristiyan haçlı avrupalının, sultan süleyman'a muhteşem süleyman lakabı takması kadar ilginç olmayan olaydır, sayın amına koduğum. ya da avrupada kesmediği kavim kalmayan atilla'ya, tanrının kırbacı demeleri kadar da olabilir.

  kudüs fatihi olarak bilinen selahaddin eyyubi'ye hayranlıkları ve duydukları saygı da cabası.

  plevne müdafaası sonrası, kılıcını rus generale teslim eden osman paşa'ya, kılıcı ve nişanlarını teslim eden rus çarı'nı da ananızla bir çadırda yalnız bırakırsınız artık.

  cengiz han var mesela. filmleri, dizileri çekiliyor. bunu nasıl yapsak?

  o kadar orospu çocuğusunuz ki; bu şerefsizlikleri parayla yapıyorsanız, ona mı üzüleyim, yoksa hakikaten beyinsiz olduğunuza mı bilemiyorum.

  edit: selahaddin eyyubi hatırlatması ve katkısı için amra'ya teşekkürler.

  edit2: amator king hatırlatması üzerine osman paşa eklendi.

  edit3: uzun boylu kel boynu killi'nin isteği üzerine cengiz han'da müdahil oldu konuya.

  editson: çok mesaj geliyor. o da var, bunu da unutma, şeklinde. herkese katkıları için teşekkürler. entry kalabalıklaştıkça özünden uzaklaşacak. bu örnekler yeter mal değneklerine.

  başlık sahibine el-cevap editi: bu dangoz, verdiğim örnekteki ünvanların yy'lar sonra verildiği üzerinden savunmuş sıçtığı boku. diyor ki; üzerinden 10 asır geçmeden övdükleri için, işkillenmemiz lazımmış. entry ilk yazıldığı andaki hatayı yapıp, uzun uzun cevap vermeyeceğim. aslında, kendisi de biliyor yediği boku, o yüzden en güzeli, yav he he, deyip geçmek. meraklısı var ise, verdiğim örneklerdeki övmelerin ne kadar zaman sonra yapıldığını araştırır, doğruyu öğrenir. ve akabinde, bu gibi dingillerin yalan dolan manipülasyonlarına hassiktiri çeker.
116 entry daha