şükela:  tümü | bugün
72 entry daha
  • (bkz: seçici geçirgen)

    böyle bkz yazıp bırakasım gelmedi.

    atatürk, teyitorg veya pkk bilmem nesinden bağımsız olarak bu tarz sitelerin manipülatif olmaktan kurtulamayacağını düşünüyorum.

    örneğin adil kullanım kotası denen bir saçmalıkla savaştık. tivitırda alelade bir kullanıcı isyan edip "dünyanın hiçbir yerinde böyle bir saçmalık yok" der altına da bu tarz oluşumlar gelip "dünyanın hiçbir yerinde akk olmadığı iddiası doğru değildir" diye sms kadar kısa bir post atar gider. evet söyledikleri doğru ancak dünyanın her yerinde akk uygulaması 1 ay boyunca 50 gb kota veriyoruz kota bitince de internet varla yok arası bir şey oluyor şeklinde değil. o konu hakkında kimseyi yanıltmayacak bir bilgilendirme yapmak için sayfalarca rapor hazırlamak gerekir. bu şekilde yaptıkları şey laf cımbızlayıp konu hakkındaki tüm iddiayı haksız şekilde yalanlamaktan başka bir şey değil.

    son atatürk olayında da o lafın atatürk'e ait olup olmadığı kesin değil. demiş de olabilir dememiş de. alçak gönüllülük gibi görünse de altında büyük bir egonun yattığı lafın atatürk'e ait olduğunu düşünmüyorum fakat yarın öbür gün bunu destekleyen güçlü bir kanıt çıkarsa ne olacak?
140 entry daha