şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • sonuna kadar arkasında olduğum, her satırının altına imzasını attığım yargıtay üyesi abdullah yaman’ın efsane yazısı. böyle akıcı ve güzel bir eleştiri okumayalı çok uzun zaman olmuştu. elleri dert görmesin.

    “türkiye'de öteden beri dinde reform çağrısı yapan kemalist'lerin kendi dinlerinde en ufak bir tadilat yapmaya niyetleri yok… öyle ki, yontma kemalizm çağından, cilalı kemalizm sürecine evirileceklerine dair en ufak bir umut ışığı dahi görememekteyiz…

    ne var ki, kendileri muhalefette olsa dahi dinlerini iktidarda tutan bir koruma zırhına sahipler… dogmatik olmakla itham ettikleri sair dinler bile kendi içinde ciddi tartışmalar yaşarken; anayasanın “değiştirilemez ve değiştirilmesi dahi teklif edilemez” zırhıyla kaplı olan bir dine mensup olmanın konforunu yaşamaya devam edecekler…”

    edit: aşağıda birisi demiş ki “imzalarını nicklerinin arkasına saklanarak değil de gerçek isimleriyle atsalar da bi görelim bakalım kimlermiş.”

    bu arkadaş mağaraya internet bağlatmış sanırım. tüm türkiye biliyor olm ismimi, sen yontma taş cilalı taş diye evrimleşirken duymadıysan benim suçum mu?
63 entry daha