şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
  • hemcinsine iltifat etmek.

    hatun kişi saçını yaptırır, yeni elbise giyer, diğer karılar "bebişim çok tatlı olmuşsun", "canıııım yakıyosuuuun" tarzı tepkiler verir. oysa ki bir erkek başka bir erkeğin ayakkabasını beğenip nereden aldığını sorsa arkadaşları "oo abi hayırdır ibne miyiz? vurduruyoruz diyorsun ha?" diye başlar.

    tabi bu masum olanı. çok daha beterleri var. örneğin cinsel taciz ve bilimum şiddet. kadınlar erkeklere karşılık görmeden yanaşıp erkeğin ilgisi olmamasına karşın sürekli rahatsız edince, amerikalı 35 yaşındaki öğretmenler 15 yaşındaki erkek öğrencilerine sulanınca, erkeğe şanslı çocuk falan deniyor, kadınaysa tacizci sapık diyen yok. aynısını erkek yapınca kıyamet kopuyor.

    ayrıca bir kadının tırnağı kırılmayagörsün, hemen "kadın cinayeti". insan canının değeri bacaklarının arasındakiyle mi ölçülür? insan cinayeti diyeceksin a öküz evladım. eskişehir'deki kız oğlanı güpegündüz bıçaklayıp katlettiğinde erkek cinayeti diyen olmadı. kızın üzerinde bıçak taşıyan bir manyak olduğu hatırlatıldığındaysa "kim bilir çocuk ne yaptı" tepkisini alıyorsunuz. vatan şaşmaz cinayetinde de neredeyse kadın haklı bulundu, iş keşke kendine yazık etmeseymiş noktasına geldi.

    tabi en kötüsü de bu gerçekleri dile getirenlerin hemen kadın düşmanı diye yaftalanması. özellikle de erkekliği kadınlara yalakalık yapmakla ölçen boynu tasmalı beyaz şövalye bozuntusu ezik "erkekler" tarafından...
236 entry daha