şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • bu ülkeyi yönetenlerin dünyadan bihaber yaşayan birer kara cahil olduklarını gösteren durumdur.

  içki fiyatlarını zamlayarak, içki fabrikalarını kapatarak içki üretimini ve tüketimini kayıt dışına çıkarıp daha da artırdılar farkında değiller. bu işten büyük rant yaratan karanlık şahıslar ve organize yapılanmalar türedi, adamların haberi bile yok.

  millet evde rakı, rom, şarap ve bira üretmeye başladı. internet bu tarz videolarla kaynıyor. illegal bir biçimde ucuza etil alkol satan torbacı kılıklı herifler her yeri sardı. legal olarak da marketlerde litrelik olarak etil alkol satılıyor. bu devlet uyuyor mu bütün bunlar olurken ? kör mü görmüyor mu ?

  elinin altında ucuz ve bol alkol bulan kişiler kontrolsüz biçimde alkol tüketerek kendi sağlıklarını tehlikeye attıkları gibi toplumun güvenliğini de hiçe sayıyorlar.

  devlet de çok ciddi vergi kaybına uğruyor. insanlar işinden gücünden oluyor.

  alkol ile mücadele yöntemi çok yanlış. fiyatları fahiş hale getirerek, fabrika kapatarak hiçbir yere varamazsınız. tam tersi üretimi ve tüketimi daha da artırırsınız. iyice kontrol dışına çıkarırsınız.

  abd, almanya, ingiltere gibi ülkeler alkolizm ile mücadele konusunda nasıl hareket ediyorsa öyle hareket edersiniz. olur biter.
39 entry daha